Міський голова Тернівки привітав ветеранів Другої Світової війни


Напередодні Дня пам’яті та примирення та 76-ї річниці Дня перемоги над нацизмом міський голова Тернівки Віталій Тарелкін привітав ветеранів-учасників бойових дій у Другій світовій війні. Він особисто провідав та привітав цих героїчних людей. Сьогодні це чотири тернівчанина — безпосередніх учасників бойових дій.

 Нечитайленко Григорій Іванович (1924 р.н.), що служив в піхоті і пройшов всю війну. Вже в Німеччині його було поранено та відправлено в госпіталь. Не дивлячись на свій майже 100-річний вік ветеран повний оптимізму та життя. У нього безліч медалей та орденів. Його дім обставлений сімейними та військовими світлинами.

«Бажаю вам здоров’я та довгих років життя. Хочу ще на вашому сторіччі погуляти. Дякую Вам за перемогу. Адже як би там не було, ваша загартованність армійська через 76 років на вашому обличчі, у вашій поставі. Сьогодні ви наш безцінний дар», — сказав мер.

Ветеран зі сльозами на очах згадував часи війни та свого поранення.

Очільник міста відвідав і Петра Андрійовича Мещерякова — ветерана, офіцера і шахтаря в минулому. Тому, зважаючи на це, з очільником Тернівки йому було про що поспілкуватися, маючи рідні та знайомі теми.

«Треба жити, треба триматися, треба кріпитися тому, що у вас військовий гарт. Міцного Вам здоров’я. Дякую Вам за перемогу, за то що Ви є і за все. З такими, як Ви, спілкуватися — щастя та велика честь», — побажав міський голова.

Галату Лідію Кузьмівну було вигнано на примусові роботи до Німеччини, і вона кілька років була там в полоні. Після цього розбудовувала свою країну. І тепер в 90 років проживає серед своїх унуків та правнуків, які її шанують та люблять.

«Я була на цілині, піднімала її, залізницю будувала в 1955 році. Працювала у Києві, потім мене по комсомольській путівці і направили на цілину. Там ми прожили 7 років, дім збудували, а потім приїхали в Україну», — згадує Лідія Кузьмівна.

Міський голова Віталій Тарелкін зазначив, що це велика честь особисто для нього від імені Тернівської громади дякувати ветеранам за їхній героїзм та готовність захищати свою країну, майбутнє своїх дітей, навіть ціною власного життя.

«Це все було на ваших руках. І сьогодні я вітаю таких людей, як ви, яким 96, 97 років, і, нажаль, вони вже уходять», — зауважив мер.

Сьогодні в Тернівці на обліку Управління соціального захисту населення перебуває 91 мешканець, що належать до ветеранів Другої Світової війни, з них четверо — люди з інвалідністю внаслідок війни, дев’ятеро — під час війни перебували в місцях примусового тримання в Німеччині та мають статус учасників Другої Світової війни. А 78 тернівчан — в період Другої Світової працювали в тилу та мають статус учасників війни. Згідно з Комплексною програмою соціального захисту населення Тернівки, що направлена на підвищення кількості та якості соцпослуг для ветеранів, передбачений цілий ряд заходів.

«Сьогодні ми вітаємо справжніх ветеранів, героїв, що пройшли зі зброєю в руках різні шляхи до самої перемоги над коричневою чумою. Їх залишилось в нашому місті дуже мало. Ми перед ними в боргу і завжди повинні це знати і пам’ятати. Нам потрібен цей досвід від наших ветеранів, щоб передати його своїм дітям та наступним поколінням. Ми повинні знати і зберігати свою історію — трагедії та перемоги минулого, її героїв заради щасливого та мирного майбутнього нашої країни», — підсумував очільник Тернівки Віталій Тарелкін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *