В Тернівці День пам’яті Чорнобиля відзначатимуть 60 ліквідаторів


Наступного тижня, 26 квітня весь світ відзначає День пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф або День пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка сталася в 1986 році. Вибух в реакторі на Чорнобильській АЕС був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території колишнього Радянського Союзу (Білорусі, України та Росії). За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Багато з них вже померли від хвороб, але є ще живі ліквідатори, яких шанують кожен рік та намагаються всіляко їм допомагати у вирішенні життєвих питань.

Так, сьогодні на обліку в Тернівці перебуває 92 місцевих мешканців, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Про це нам повідомила очільниця Управління соціального захисту населення Тернівки Олена Кисельова.

Серед них 60 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: 1 категорії – 16 осіб; 2 категорії – 31 особа; 3 категорії – 13 осіб. А також 32 особи потерпілі від аварії на ЧАЕС, в тому числі відселені та евакуйовані: 1 категорії – 1 особа; 2 категорії – 5 осіб; 3 категорії – 12 осіб; діти – 11 осіб; дружини померлого громадянина з числа ліквідаторів – 3 особи.

З метою впровадження на місцевому рівні додаткових форм допомог,  підвищення кількості та якості соціальних послуг особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС Комплексною програмою соціального захисту населення м. Тернівка на 2021-2025 роки, передбачені такі заходи:

— надання одноразової грошової допомоги  учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС до  Дня Чорнобильської трагедії  у розмірі 500,0 грн. на особу.

— заохочення  під час проведення святкових зустрічей  осіб, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шляхом  наданням  натуральної допомоги.

— відшкодування один раз на рік  вартості проїзду до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напряму автомобільним або залізничним транспортом громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  віднесених  до категорії 1 та категорії 2.

— забезпечення пільгового проїзду на міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  віднесених  до категорії 1, учасників  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС віднесених до категорії 2 та дітей віком від 6 років потерпілих від ЧАЕС яким встановлено інвалідність пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

Водночас Програмою соціального захисту дітей м. Тернівки на 2021-2025 роки   передбачено забезпечення дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи,  безкоштовним харчуванням в закладах дошкільної, загальної середньої освіти та групах подовженого дня закладів загальної середньої освіти.

                                                                                                             

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *