В Тернівці розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу


З понеділка, 22 березня, в Тернівці розпочався 2 етап вакцинації проти COVID-19. Під цей етап щеплення підлягають медичні працівники, люди старше 80 років та соціальні працівники. Щеплення проводяться вакциною AstraZeneca (Covishield) індійського виробництва.

Про це кореспондентові розповіла директор Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Тернівка Світлана Пічугова.

Так, за п’ять днів роботи стаціонарного пункту щеплень на базі Центру вакцинувалися вже 70 чоловік — це 31 медичний працівник первинної ланки (лікарі та завідуючі амбулаторій), 19 співробітників Центральної міської лікарні Тернівки та 20 людей похилого віку старше 80 років.

Ще 10 працівників ЦМЛ вакцинувалися за допомогою мобільної медичної бригади з Павлограда.

«Що стосується соцпрацівників місцевих служб, то вони поки що відмовляються робити щеплення від коронавірусу, хоча ми їм пропонували. Взагалі ми планували вакцинувати багато людей. Цей план ми подавали до МОЗу. Так, за ним, наприклад, було 98 осіб старше 80 років. Але багато людей відмовляються. Однак ми працюємо в цьому напрямку, телефонуємо їм, роз’яснюємо, — зазначає Світлана Олександрівна. — В цілому місто наразі отримало 130 доз вакцини (13 флаконів). Поки що ми чекаємо на основні категорії населення згідно дорожньої карти МОЗу. Якщо дози залишаться, будемо щеплювати тих, що теж підпадають під другий етап. Це журналісти, публічні особи, спортсмени, учасники бойових дій та ін. У нас вже вакцинувалися один депутат міської ради. Але щеплювати всеодно будемо тільки за відповідним наказом МОЗу».

Також вона зауважила, що в Центрі є дві резервні мобільні медичні бригади, які за необхідності будуть працювати під час масової вакцинації населення на 3 та 4 етапі.

«У зв’язку зі зростанням захворюваності, я закликаю населення записуватися і вакцинуватися від коронавірусу. І не треба боятися. І слухатись тільки професіоналів, медиків, а не політиків», — закликає Світлана Олександрівна.

Нагадаємо, будь-який бажаючий може записатися в чергу на вакцинацію — через мобільний додаток або на порталі «ДІЯ», на сайті vaccination.covid19.gov.ua або зателефонувавши гарячу лінію контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *