Про життя, виховання та музику — Наталія Петрачкова


Двадцять вісім років Наталія Іванівна викладає в школі №5. Вона має жвавий розум, почуття гумору і якусь велику повагу, навіть пошану, до своїх учнів.

  • Наші діти – це відображення нас самих, дорослих. Ми виховуємо їх, тому дорікати на щось погане в дітях – неправильна позиція, бо виховання дітей залежить тільки від дорослих. І перш ніж сварити дитину, треба оцінити свою поведінку, свої вчинки.

З розмови із цим вчителем стає зрозуміло, що вона дуже любить свою справу, живе нею, пишається своєю професією. Навіть за короткий час ви можете відкрити для себе багато цікавого з життя відомих музикантів, композиторів. Наприклад те, що спочатку Арама Хачатуряна визнавали професійно непридатним, і про те, що ніхто з групи «Бітлз» не знав музичної грамоти.

Після закінчення Криворізького педагогічного інституту молода дівчина отримала державний розподіл у славне місто Тернівка. Їй було 22, коли вона вперше приїхала у невеличке шахтарське містечко і стала працювати вчителем музики в загальноосвітній школі №5. Місто і люди їй приглянулися одразу: «Воно було якимось затишним, зеленим, привітним», — згадує зараз Наталія Іванівна.

Сама вона виросла в селищі Васильківка Дніпропетровської області. З раннього дитинства просила батьків віддати її в музичну школу, але перші два роки мати пручалася, бо вважала музику несерйозним заняттям, та ще й музична школа була далеко – в центрі, а жили вони на окраїні. Але маленька дівчина за допомогою старшої сестри все ж таки домоглася свого і з третього класу стала ходити в музичну школу. Родина купила фортепіано за шалені на той час гроші – 500 рублів. Дефіцитний інструмент замовляли на складі, а потім чекали деякий час. І ось воно – щастя – Наталці привезли новеньку «Україну». Сім років занять, випускний, який співпав із закінченням загальноосвітньої школи, роки студентського навчання і перші справжні учні – маленькі тернівчани.

  • Моє особисте життя склалося добре. Вийшла заміж, народила доньку Юлію, яка, до речі, теж займалася музикою і навчається теж у педагогічному інституті, тільки на вчителя молодших класів. Моя найбільша радість зараз – це маленький онучок Дмитрик.

На своїх уроках Наталія Іванівна не тільки розучує пісні і грає мелодії. Вона залучає дітей в прекрасний світ музики й мистецтва. Цікаво розповідає і про пісню, і про автора, обов’язково наголошує, чому вчить та чи інша композиція і навіть показує на відео уривки з кінофільмів, балетів, опер.

  • На жаль, так склалося, що хтось вважає головними математику, фізику і мову, але я особисто завжди захищаю свій предмет і бачу в ньому велику силу. По-перше, музика пробуджує людяність, почуття. Можна з упевненістю сказати, що на світі немає жодної людини, якої б жодного разу в житті не торкнулася музика. Вона – всюди. Музика впливає на стан нашого організму. Наше серце підлаштовується під ритм музики, яку ми слухаємо. Наша свідомість і музика взаємно впливають одне на одного. Доведені факти: музика впливає на фізичну активність і працездатність До речі, музика робить нас щасливішими, викликає активність у тій же частині мозку, яка виробляє «гормон задоволення» — допамін. І це – науково доведено.

Крім викладання музичного мистецтва, Наталія Іванівна ще й є класним керівником.

  • Класне керівництво це й складно, й цікаво. В цьому році у мене 5-й клас. Навесні я випустила одинадцятий. Що можна сказати? Кожен випуск – це абсолютно нові діти, зовсім інші. В мене кожне класне керівництво і робота з дітьми – це як нова захоплююча книга з новими героями й новими пригодами. Чи складно? Мабуть ні, більше цікаво, але потребує багато часу та сил.

За словами Наталії Іванівни, основна відповідальність за виховання лежить на батьках, але задача школи звучить як «навчаючи – виховую», тобто треба через вивчення шкільних предметів підвищувати культуру, обізнаність, навчати спілкуванню, дружбі, патріотизму. Діти в школі проводять багато часу, вчителі іноді бачать дітей більше, ніж рідні батьки. Школа не тільки вчить, але й виховує.

  •  Восьме березня буду зустрічати в родинному колі. Якщо погода буде гарною, поїдемо на природу. Мрії у мене, педагога, прості, жіночі: щоб щасливими були діти, щоб був мир, спокій та здоров’я. А музика буде людям допомагати в цьому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *