Відкрите звернення: ВРЯТУЄМО ВУГІЛЬНИЙ РЕГІОН ЗАХІДНИЙ ДОНБАС!


Дніпропетровська територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості вкрай стурбована критичною ситуацією, яка склалась в регіоні Західний Донбас. На засіданні Президії теркому ППВП було вирішено звернутися з листами до керівництва держави і компанії «System Capital  Management».

Президенту України ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О., Прем’єр-міністру України ШМИГАЛЮ Д.А., Голові Верховної Ради України РАЗУМКОВУ Д.О.

Шановний Володимире Олександровичу! Шановний Денисе Анатолійовичу! Шановний Дмитре Олександровичу!

Шахтарі Західного Донбасу були учасниками і свідками не лише інтенсивної виїмки вугілля нашого регіону, але як свідчить сьогодення, ми можемо стати очевидцями катастрофи, що насувається для Західного Донбасу — закриття шахт, які є джерелом життєдіяльності наших міст Павлограду, Тернівки, Першотравенска і інших населених пунктів чисельністю більше   250 тисяч мешканців.

Не думаємо, що повне знищення вугільних підприємств в Україні гарантує відстрочку планетарного кліматичного апокаліпсису. І якщо по-чесному, ми не чекаємо трансформації виробництва в Західному Донбасі, обіцяної колишнім губернатором Дніпропетровської області Олександром Бондаренко, якого і слід пропав. Ми не віримо ні в які обіцяні державні зобов’язання, поки біля керма знаходяться непрофесіонали і тимчасові виконавці.

Шахтарі Західного Донбасу завжди підтримували і підтримують державні засади України, добуваючи щорічно 19-20 млн тонн вугілля, забезпечуючи енергетичну безпеку країни. Балансові запаси вугілля на цій території складають більше 1 млрд тонн вугілля. Проте, сьогодні в Україні втрачений інтерес до вугілля, впала престижність шахтарської праці, а рівень заробітної плати працівників дозволяє тільки виживати. Разом із закриттям шахт в регіоні усе це прирікає тисячі шахтарських сімей на вимирання.

Просимо вас втрутитися в ситуацію, що склалася, і, спільно з бізнесом, не дати перетворити колись процвітаючий шахтарський край на депресивний, вмираючий регіон. Ми вам в цьому

*   *   *

Президенту компанії «System Capital  Management» (SKM) АХМЕТОВУ Р.Л.

Шановний Ринат Леонідович!

Шахтарі Західного Донбасу були учасниками і свідками не лише інтенсивної виїмки вугілля нашого регіону, але, як свідчить сьогодення, ми можемо стати очевидцями катастрофи, що насувається для Західного Донбасу — закриття шахт, які є джерелом життєдіяльності наших міст Павлограду, Тернівки, Першотравенска і інших населених пунктів чисельністю більше 250 тисяч мешканців.

«Хрестовий похід» керівництва нашої країни проти вугілля нам не здається абстрактним. Не думаємо, що повне знищення вугільних підприємств в Україні гарантує відстрочку планетарного кліматичного апокаліпсису. І якщо по-чесному, ми не чекаємо трансформації виробництва в Павлограді, обіцяної колишнім губернатором Дніпропетровської області Олександром Бондаренко, якого і слід пропав. Ми не віримо ні в які обіцяні державні зобов’язання, поки біля керма знаходяться непрофесіонали і тимчасові виконавці.

Ви з нами, шановний Ринат Леонідович, з 2004 року, і у нас є підстави довіряти один одному. Шахтарі Західного Донбасу не підвели Вас, хоча, можливо, і були певні непорозуміння. Екологічна модернізація Вашого бізнесу і втрачений інтерес до вугілля прирікають тисячі шахтарських сімей на вимирання, і тут вже ніяка гуманітарна допомога не зможе їм зробити порятунок.

В утриманні рівня глобального вуглекислого газу свій внесок Ви вже внесли. Просимо Вас поки що зупинитися на досягнутому і спільно з державними структурами мобілізувати свої ресурси на діяльність єдиного продуктивного вугільного регіону в країні — Західного Донбасу. Ми Вам в цьому допоможемо. Сподіваємося на розуміння нашої спільної проблеми.

За дорученням трудового колективу ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», мешканців вугільного регіону Західний Донбас,

С.І.ЮНАК,

голова Дніпропетровської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України      

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *