Армспорт: збірна Західного Донбасу з армреслінгу завоювала призові місця на обласному чемпіонаті


Нещодавно, 13 лютого, в місті Кривий Ріг пройшов Чемпіонат Дніпропетровської області з армреслінгу. Близько 100 атлетів (в тому числі і дівчата) з Дніпра, Кам’янського, Павлограда, Тернівки, Кривого Рогу, Софіївки, Жовтих Вод та Кропивницького змагалися в різних вагових категоріях. Наш регіон у складі молодої збірної команди Західного Донбасу представляли 5 спортсменів з Тернівки, Павлограда та с. Самарського Богданівської ОТГ. Це учасники АТО і шахтарі.

Про це кореспонденту розповів капітан і один з організаторів збірної команди Західного Донбасу з армреслінгу, організатор щорічного Відкритого кубка м. Тернівки з армреслінгу «Молот Західного Донбасу» і голова громадської організації ветеранів АТО/ООС «Захисник» Ігор Серафін.

Ці змагання проходили не тільки, як обласний чемпіонат, але і як вібірні на Чемпіонат України з армспорту, який відбудеться вже в березні. Чемпіонат організувала Дніпропетровська федерація армспорту України (президент Сергій Карачун).

Тернівку представляли троє спортсменів — Ігор Серафін (учасник бойових дій, ветеран АТО, колишній шахтар), Анатолій Покутний (новачок в армспорті, шахтар), Станіслав Волокітін (за словами капітана, один з найбільш мотивованих членів збірної команди, шахтар), Павлоград — Олексій Гамаза (за словами капітана, один з найдосвідченіших рукоборців в збірній, шахтар), с. Самарське — Костянтин Розіграй (учасник бойових дій, ветеран АТО).

«Змагання були досить серйозні. З нами боролися майстри спорту, чемпіони України та світу з армспорту. Було дуже багато сильних учасників. У минулому році було менше, і боротися було простіше. Ну ось, наприклад, в моїй ваговій категорії боровся чемпіон світу з армреслінгу Сергій Куропата, який посів 1 місце. А я виступав на цих змаганнях після перерви (близько року) через отриману травму», — розповідає Ігор Серафін.

Переможець змагань визначався за сумарним результату боротьби на ліву і праву руки.

Отже, призові місця розподілилися наступним чином:

— Ігор Серафін посів 3 місце у ваговій категорії до 90 кг;

— Анатолій Покутний — 1 місце в категорії до 60 кг;

— Станіслав Волокітін — 4 місце в категорії до 80 кг;

— Олексій Гамаза — 2 місце категорії до 70 кг. Він представлятиме Павлоград і наш регіон на майбутньому Чемпіонаті України;

— Костянтин Розіграй — 1 місце в категорії до 80 кг.

«Наша збірна досить молода — існує з кінця 2019 року. Проте, на змагання такого рівня члени нашої команди їздять не вперше. Так, наприклад, Олексій Гамаза виступав від ДТЕКу на міжгалузевих змаганнях з армспорту, 2 роки тому посів 2 місце на Кубку України, в минулому році — 2 місце на Чемпіонаті Дніпропетровської області. Я в минулому році на Чемпіонаті Дніпропетровської області посів 3 місце», — розповідає Ігор Серафін.

До речі, менше ніж через місяць збірна Дніпропетровської області відправиться на свій перший в цьому році чемпіонат України з армспорту серед дорослих. З 13 по 15 березня, у Львові, за звання чемпіона нашої країни будуть боротися чоловіки і ветерани. Ще через три тижні, з 4 по 7 квітня, в Одесу на свій чемпіонат України поїдуть найкращі армрестлери серед юнаків, юніорів та спортсменів інваспорту.

«Зараз ми готуємося до кількох змагань. Ще не знаємо, куди вийде поїхати. Є кілька варіантів — Чемпіонат України у Львові, Міжнародний Кубок Пушкарів і Чемпіонат України в Кременці Тернопільської області, Відкритий кубок «Open Kiev» в Києві (13-15 квітня) і відбір до збірної України на Чемпіонат Європи, — додає капітан команди. — Поки ми набираємося сил, досвіду. А взагалі більш серйозний результат намічаємо на 2022 рік».

До речі, збірна Західного Донбасу з армреслінгу тренується саме в Тернівці, на базі ГО «Захисник». Сюди їздять хлопці з Тернівки, Павлограда. Всього в регіоні армспортом займається близько 60 осіб. Тільки за минулий рік армреслери провели в нашому регіоні близько 15 спортивних заходів — це підготовка до чемпіонатів області та України з армспорту, відкриті турніри і змагання, арм-пікніки на природі.

А ще — Відкритий кубок Західного Донбасу з армреслінгу «Молот Західного Донбасу», який щорічно проходить в Тернівці до Дня захисника України (14 жовтня) під патронатом міського голови Віталія Тарелкіна. Так, в 2019 році в Кубку взяли участь спортсмени не тільки з Тернівки та Павлограда, а й Кропивницького, Першотравенська та Покровська Донецької області (кол. Красноармійськ).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *