Без паніки: Тернівка готова до прийняття хворих з підозрою на коронавірус


Від сьогодні по всій Україні введені жорсткі обмеження через коронавірус, які стосуються роботи ТРК, закладів громадського харчування, транспорту. Зокрема роботи медичних закладів в період карантину. Так, у медзакладах тимчасово припинять планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Приміщення лікарень підготують та перепрофілюють для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Яка на сьогодні ситуація з готовністю лікарень до можливого потрапляння на територію міста коронавірусу та появи підозри у пацієнтів на це захворювання розповіла головний лікар КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги » м. Тернівки Світлана Пічугова.

За її словами, експрес-тестів на корона вірус в Тернівці поки що немає, як і немає по всій Україні. ЦПМСД та амбулаторії закуповують для медпрацівників всі необхідні прилади та засоби індивідуального захисту — біологічні захисні одноразові костюми та халати, дезінфікуючі засоби, маски, респіратори, бахіли, печатки та дезінфектори для оброблення поверхонь.

«До нас кожного дня звертаються хворі на ГРВІ. Ми їх оглядаємо, надаємо рекомендації та необхідне симптоматичне лікування. Кожному пацієнту з симптомами ГРВІ ми під час прийому у лікаря видаємо захисну маску, — каже Світлана Пічугова. – На сьогодні ні однією людини з підозрою на корона вірус немає. На сьогодні у нас вже частково закуплені засоби індивідуального захисту. А вчора на сесії міського бюджету на закупівлю цих засобів міська рада з бюджету виділила додатково 198 тисяч гривень».

Лікарка каже, що медичні заклади готові до випадку появи у хворого підозри на корона вірус. Так, на базі інфекційного відділення Центральної міської лікарні м. Тернівки розгорнуть спеціальну палату-бокс на 10 ліжок. В лікарні є апарати штучної вентиляції легенів. У випадку виявлення підозри під час прийому в амбулаторіях лікарі ізолюють такого пацієнта в кабінеті і одразу вирішуватимуть питання про його транспортування згідно з клінічними маршрутами (чи до інфекційного відділення міськлікарні чи до лікарень м. Дніпра).

«У разі виявлення підозри на захворювання коронавірусом, госпіталізувати невідкладно такого жителя ми повинні в обласну інфекційну лікарню № 21 м Дніпро за допомогою спеціалізованої медичної бригади», — пояснює головний лікар.

За її спостереженнями на сьогодні тернівчани мало звертають увагу на особисту безпеку, і майже не ходять у людних місцях у масках.

«До нас приходить багато людей, в основному всі без захисних масок. Та й ходять хто за чим. Це карантин. Взагалі громадські місця потрібно уникати, менше ходити, обмежити контакт з оточуючими. А то приходять сюди за якимись довідками, якимись плановими консультаціями. Ми будемо надавати тільки екстрену невідкладну допомогу. Бажано, якщо у вас підвищилась температура чи з’явились якісь симптоми хвороби – зверніться до свого лікаря за телефоном, або подзвоніть до реєстратури вашої амбулаторії. І вже лікар в індивідуальному порядку вирішить, провівши з вами попереднє усне опитування щодо жалоб та симптоматики, ваших переміщень за останні 2 тижні, виїжджати до вас додому чи навпаки вам необхідно прийти на прийом. Так буде правильніше», — додає Світлана Пічугова.

Лікарні та поліклініки забезпечені необхідним інформаційним матеріалом та листівками щодо корона вірусу, його профілактики тощо. Цю інформацію роздають пацієнтам та мешканцям Тернівки.

«Я раджу не панікувати. Менше бувати в громадських місцях, сидіти вдома. Особливо людям похилого віку. Обов’язково дотримуйтеся елементарних правил: часто та ретельно мити руки (не менше 30-40 секунд) чи обробляти їх антисептичними засобами, уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель, не торкайтеся обличчя немитими руками, ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця, уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами», — резюмувала головний лікар.

Довідка

Номери телефонів реєстратур амбулаторій ЗПСМ:

амбулаторія № 1 – 095-5072916

амбулаторія № 2 – 099-9471353

амбулаторія № 3 – 095 -7209285.

Також в області організовано роботу цілодобових гарячих ліній для інформування населення Дніпропетровщини про коронавірус при КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської облради»за тел. 067-611-08-86 та при ГУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» за тел. 068-979-96-24.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *