Розбудова потенціалу мережі CSP-команд (футбол-школа-поліція) у школах м. Тернівки

Вчителі фізичної культури м.Тернівки — волонтери соціального
проєкту Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу»,
що впроваджується в нашій країні з 2012 року.

Всеукраїнський соціальний проєкт Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу» здійснюється за підтримки Міністерства освіти і науки та Європейського Союзу. Основними виконавцями в реалізації проєкту виступають: Асоціація крос-культурних проєктів (Данія), Федерація футболу України, Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», Street Footbal World (Німеччина) в партнерстві із Міністерством освіти і науки України, Національною поліцією України, Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. 

Проєкт «Відкриті уроки футболу»здійснюється в рамках діяльності зі співпраці між громадянським суспільством і громадським сектором задля миру, соціальної інтеграції та захисту дітей в Україні, що фінансується Європейським Союзом.  Цей проєкт покликаний сприяти соціальній інтеграції дітей та молоді внутрішньо переміщених осіб з їх однолітками з місцевих громад через футбол, вихованню здорового способу життя, превенції дитячої злочинності та конфліктів, розвитку волонтерства тощо. Учасниками проєкту можуть бути діти учасників ООС, діти і молодь внутрішньо переміщених осіб, діти-сироти, діти з обмеженими можливостями, діти «груп ризику».    

З 04.04.2019 р. по 06.04.2019 р. відбувся Всеукраїнський семінар «Відкриті уроки футболу» у м. Запоріжжі. А вже 8 квітня 2019 року на стадіоні ТПГЛ відбувся фестиваль. У цьому цікавому заході взяли участь учні закладів загальної середньої освіти м. Тернівки від 9 до 12 років. Фестиваль «Відкриті уроки футболу» проводили тернівські волонтери – вчителі фізичної культури Зайко А. М. (ЗЗСО №1), Куслій Н.Т., Зборщик М.Б. (ЗЗСО №4), Чупікова Т.В., Крикун С.О. (ЗЗСО №5), Бєлова Н.Г., Швець Р.Т. (ЗЗСО №6), Суховольська О.О., Лелека А.В. (ЗЗСО №7)  та психолог Лук’яненко Я.І. (ЗЗСО №4).

Під час проведення фестивалю учасники отримали футболки, солодощі та велику насолоду від гри. М’ячі, манішки, конуси та скакалки залишилися в навчальних закладах нашого міста. В свою чергу волонтери були забезпечені спортивними костюмами для проведення заходу.

Гра у команді допомагає на крок наблизитись до успіху. Завдяки плідній роботі вчителів фізичної культури, психолога та тренера з футболу Зоріна О.О., футбол набув іншого розвитку в Тернівці. Олексій Олександрович завжди зацікавлений у тому, щоб цей вид спорту розвивався шляхом упровадження інновацій, зокрема й через реалізацію проєкта школа+громада+спорт+поліція, покращення інфраструктури міста (створення футбольних майданчиків), залучення якомога більше дітей до занять футболом.

На початку червня 2019 року волонтери міста Куслій Н.Т., Зборщик М.Б. (ЗЗСО №4) взялиучасть у ІІ навчальному семінарі «Розбудова потенціалу мережі CSP-команд (футбол-школа-поліція)» ум. Залізний Порт Херсонської області.

 CSP-команда – добровільне об’єднання тренерів, шкільних вчителів, психологів, поліцейських, волонтерів та батьків, які об’єдналися, аби допомогти дітям організувати змістовне дозвілля, попередити вчинення ними протиправних дій, допомогти подолати тимчасові проблеми, пов’язані із комунікацією та інтеграцією.

Спорт та фізична активність надають дітям та молоді фізичні, соціальні та розумові переваги, тим самим підвищуючи їх продуктивність та психосоціальне благополуччя. Так, 22-23 жовтня на базі загальноосвітньої школи №4 нашого міста був проведений захід «Правила дорожнього руху для пішоходів», у якому взяли участь діти 4-Б класу та їх класний керівник Добращук К.А. Спочатку юні пішоходи засвоїли теоретичні знання на класній годині. Захід містив цікаві завдання на закріплення знань з правил дорожнього руху, дорожніх знаків, історичні факти. Учні повторили правила руху, виконували вправи на розвиток уважності та спостережливості на дорозі, на формування звички дотримуватися правил безпечного руху по дорозі. Діти також успішно справились із підготовленими для них завданнями на чотирьох локаціях. На закріплення кожна група учнів створила летбук «Правила дорожнього руху», заздалегідь підготувавши матеріали для нього.

Проєкт відкритий для всіх і націлений не на досягнення спортивного результату за будь-яку ціну, а на отримання позитивних емоцій від гри незалежно від рівня здібностей дитини, прищеплення цінностей здорового способу життя, профілактики та подолання дитячої злочинності й конфліктів, забезпечення рівного доступу до футболу дівчат, дітей- сиріт, дітей з особливими потребами. Проєкт залучає до спільної участі не лише майбутніх гравців, а й майбутніх волонтерів та соціально активних громадян. Тернівські волонтери, вчителі фізичної культури, впевнені в тому, що такий вид роботи з учнівською молоддю обов’язково принесе позитивний результат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *