День української писемності та мови відзначили в Тернівці


«Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема, 
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема».

День української писемності та мови – свято, яке відзначається ще з 1997 року в нашій країні. Сталося це завдяки ініціативі президента України Леоніда Кучми. Він підписав указ на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Саме цим документом і був заснований День української писемності та мови.

Потрібно сказати, що День української писемності і мови не тільки офіційне державне свято, але і церковне. Православна церква щорічно вшановує пам’ять преподобного Нестора 9 листопада. Шанує церква, шанує Нестора й весь український народ відзначаючи 9 листопада День української писемності та мови, як день, пов’язаний з пам’яттю про Нестора Літописця.

Напередодні Дня української писемності та мови бібліотека для дорослих провела інтелект-спринт «Українська мова – літ минулих повість».

Бібліотекарі розповіли учням про історію виникнення писемності, особливості відзначення цього свята. Присутні затамувавши подих слухали розповіді бібліотекарів та переглядали відеоролики. Наприкінці свята усі гості книжкового дому взяли участь у цікавій вікторині та показали свої знання з української мови.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *