1,5 млрд боргів: ДТЕК Дніпровські електромережі змушений обмежити в електропостачанні стратегічні підприємства області

Водоканали, теплопостачальники та промислові гіганти. ДТЕК Дніпровські електромережі назвав ТОП боржників за спожиту електроенергію, багаторічні борги яких створюють серйозні проблеми в ланцюжку розрахунків в новому енергоринку. У зв’язку з вимогами закону, Оператор системи розподілу (ОСР) змушений обмежити їх в електропостачанні — до повного погашення заборгованостей.

Найбільші боржники і перші кандидати на відключення найближчим часом:

∙ КП Дніпропетровської облради «Аульський водовід» (забезпечує водою місцеві водоканали Дніпра і Кам’янського, а також Верхньодніпровськ, Новомосковськ і ряд населених пунктів Криничанського та Дніпровського районів) — борг 181 млн грн;

∙ КПП Кам’янської міськради «Міськводоканал» (живить водою Кам’янське та селище Романкове) — 111,3 млн грн;

∙ Державне підприємство «Дніпро-Західний Донбас» (забезпечує водою жителів Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Синельниково, Павлоградського та Петропавлівського районів) — 88,3 млн грн;

∙ АТ «Криворізька теплоцентраль» (забезпечує теплом 50% жителів Кривого Рогу) — 171,7 млн грн;

∙ Державне промислове підприємство «Кривбаспромводопостачання» (займається підготовкою питної води для Кривого Рогу і прилеглих населених пунктів – Апостолове, Широке, Зеленодольськ, місцевої ТЕЦ, а також здійснює відкачування шахтних вод на об’єктах великих підприємств ГМК ) — 127,2 млн грн.

«Борги підприємств створюють цілий ланцюжок неплатежів: ми не можемо розрахуватися з державним підприємством «Енергоринок», той — з генеруючими компаніями і шахтами. Це ставить під удар економіку Дніпропетровської області та країни. Ситуація, що склалася, зобов’язує нас обмежувати боржників в електропостачанні. Це один з обов’язків, який відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається на ОСР в умовах поділу енергопослуг», — пояснює під час брифінгу генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Відключення вищеназваних підприємств може привести до перебоїв у водопостачанні таких великих міст як Дніпро і Кам’янське, а також сусідніх населених пунктів. Під загрозою зриву опалювального сезону також місто Кривий Ріг — через борги місцевої теплоцентралі. Відключення Криворізької ТЦ заплановано вже на 19 вересня. Відповідальність за негативні наслідки, пов’язані з припиненням електропостачання, несе керівництво підприємств-боржників.

На даний момент ДТЕК Дніпровські електромережі веде переговорний процес з підприємствами-неплатниками. Енергетики закликають до активних кроків щодо врегулювання ситуації обласну та міські ради, профільні Міністерства, до юрисдикції яких належать ці підприємства. Це допоможе не допустити відключень соціально важливих об’єктів, вийти з хронічного глухого кута неплатежів і посприяти розпочатому процесу трансформації українського енергоринку.

В цілому борги за спожиту електроенергію станом на 1 серпня 2019 року становлять понад 1,5 млрд грн. Найбільш злісними неплатниками залишаються підприємства ЖКГ регіону, за якими — понад 1,13 млрд грн. Промисловість — 206,5 млн грн. Жителі області заборгували 160 млн. грн.

Все це — борги минулих років, накопичені до 1 січня 2019 року. Після поділу ринку вони залишилися за ОСР — ДТЕК Дніпровські електромережі, який, в свою чергу, має кредиторські зобов’язання за закупівлю електроенергії для регіону в енергоринку країни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *