Тренер Ольга Корсун: «Волейбол – це зовсім нежіноча гра! Хоча дівчат у нас більшість»

 

Щорічно у другу суботу вересня з 1994 року Україна відзначає День фізичної культури і спорту. І Тернівці сьогодні також є чим і ким пишатися, а особливо своїми юними спортсменами. Напередодні цього свята ми вирішили розповісти нашим читачам на сторінках газети у серії статей про тернівських спортсменів, їхні успіхи, досягнення та таланти. В цей раз ми поспілкувалися із тренером відділення волейболу ДЮСШ «Темп» Ольгою Григорівною Корсун. Вона розповіла нам про своїх вихованців, їхні нещодавні досягнення, мрії та збірну ветеранську команду Тернівки з волейболу.

IMG-f942f3a9ded7c8de7eb85b6d623360fe-V

Нагадаємо, спочатку «Темп» існував як спортивно-оздоровчий комплекс. А з 1 травня 2015 року на його базі було засновано КПНЗ «ДЮСШ «Темп» Тернівської міськради (за підтримки міського голови Тернівки Віталія Тарелкіна). З того часу в Тернівці й почав активно розвиватися дитячо-юнацький волейбол.
Це направлення, як і дитячий футбол, користується у місті популярністю, але навпаки – більше серед дівчат. Про це свідчать і цифри.

IMG-10352bb0bc8722c9fcd4065b671c91df-V
«Сьогодні у відділенні волейболу ДЮСШ займаються 88 дітей – 50 дівчат та 38 хлопців віком від 8 до 17 років. Набір дітей відділення зробило ще як утворилося, у 2015 році», — розповіла тренерка. До цього в Тернівці була тільки команда хлопців з волейболу, яку тренував Віктор Іванович Вайбер. Його вихованці потрапили до команд Суперліги та Вищої ліги, вступали до спортивних інтернатів тощо.
«Зараз в основному всі хлопці йдуть на футбол, а дівчата – до нас. Хоча я, як тренер та досвідчена спортсменка, не сказала би, що волейбол – це жіночий вид спорту. Так вважають ті люди, які не зовсім розуміються на принципі цієї гри. Це зовсім нежіноча, важка гра – координаційно, технічно. Хоча дівчат у нас більшість. Та й за нашими спостереженнями, вони більш витривалі, аніж хлопці, краще тренуються, мають хороші результати. Цю команду хлопців, яка існує, ми, звісно, дотренуємо, випустимо. Ми вирішили, що більше не будемо набирати у відділення юнаків. Бо це дуже складно, багато виїздів на змагання, а готувати команду потрібно постійно. І все це займає багато часу. Наприклад, з січня по травень у нас було вже 17 виїздів на змагання та турніри. Відтепер будемо працювати на якість, а не на кількість, та на результат», — каже Ольга Корсун.

волейбол (1)
У відділенні сьогодні тренуються чотири групи дітей різного віку. Кожного тижня відбувається по 4 тренування. Разом із Ольгою з дітьми займається тренер Володимир Іванович Решта.
«Перші два роки команди майже нікуди не їздили на змагання, бо навчалися грати майже з нуля, — пояснює Ольга. Але з 2017 року і до сьогодні у команд дівчат є вже певні досягнення».
Так, юні волейболістки «Темпу» є двократними срібними (в 2019, 2018 рр.) та бронзовими призерами чемпіонату Дніпропетровської області з волейболу (збірна команда дівчат 2003-2005 р.н.). Команда хлопців (2005 р.н.) два рази (в 2018 та 2019 році) на обласному чемпіонаті займала -те місце. Команда дівчат (2003 р.н.) постійно бере участь у різноманітних змаганнях та турнірах. Так у 2018-2019 навчальному році у Першотравенську вони стали переможцями Відкритого турніру з волейболу серед дівчат «Кручений м’яч» (серед 8-ми інших команд), у Кам’янському на обласному турнірі з волейболу серед дівчат – завоювали срібло (серед 6-ти команд-учасниць). А команда маленьких волейболісток (2007 та 2008 р.н.) зайняла третє призове місце (серед 8-ми команд) на Відкритому чемпіонаті м. Покровськ (Донецька обл.) з волейболу. На жаль, у чемпіонаті України з волейболу юні спортсмени Тернівки поки ще не брали участі, але вони до цього йдуть впевненими кроками, розвиваються та дуже стараються, каже Ольга Корсун.

волейбол (2)
Водночас вихованці та випускники відділення вступають до коледжів та університетів фізичної культури та спорту (зокрема у Кам’янському, Харкові та Дніпрі). І всі навчаються саме за напрямом волейбол.
«Спочатку всі заняття з малюками проходили в ігровій формі. Від простого — до складного. Зараз діти вже серйозно тренуються. Чотири роки поспіль ми їздимо влітку у спортивний табір на море. Ми з дітьми їздимо і на обласні та всеукраїнські змагання, чемпіонати Європи (у Харкові, Запоріжжі), щоб подивитися на гру інших команд та набратися досвіду. Хочемо подякувати за все це батькам. Нам допомагає і місто. Так, за рахунок міського бюджету ми їздили неодноразово на обласні змагання та турніри в інші міста. У минулому році купили яскраву та красиву ігрову форму для усіх дітей, а також волейбольні м’ячі та сітки», — розповіла тренерка.

Тимчасово юні волейболісти «Темпу», поки в ДЮСШ йде ремонт, тренуються на базі школи № 4, а влітку – на території ВГСЧ.

«Ми мріємо, що в нашому місті з’явиться вуличний пісочний волейбольний майданчик. Він би був для нас гарною підмогою. Цього року ми подавали цей проект на конкурс міні-грантів «Громада своїми руками», але, на жаль, не виграли. Ми не здаємося, і будемо подавати цей проект і наступного року. Тим більше, що ми на базі «Темпу» проводимо неофіційні щорічні змагання з пляжного волейболу, на які запрошуємо команди з різних міст (Павлограда, Дніпра, Покровська). І нам постійно доводиться, щоб пограти на піску, виїжджати за територію Тернівки. Наприклад, на пляж біля профілакторію «Самара» або в Павлоград. Всі ці тренування та змагання для дітей та їхнього досвіду дуже корисні», — резюмує Ольга Корсун.

А напередодні свята тренер побажала своїм вихованцям наполегливості, завзятості, не зупинятися на досягнутому, сходити на нові вершини, перемагати та любити волейбол, а колегам – міцного здоров’я, натхнення в роботі, високих заробітних плат, гідних умов для роботи, а також підтримки держави.
P.S.: Ольга Корсун та ще одна тернівчанка Лариса Панкратова грають сьогодні у складі збірної жіночої команди ветеранів волейболу м. Тернівки. Ця команда є неодноразовим призером обласних турнірів та Всеукраїнських змагань, чемпіонатів. Вона є чемпіоном Дніпропетровської області, срібним призером чемпіонату України з волейболу (в 2017 р.), бронзовим призером на Міжнародному турнірі з волейболу у Полтаві (в 2017 р.) тощо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *