Вишивання заспокоює та відволікає від поганих думок – інтерв’ю з майстринею

 

Тернівка славиться творчо обдарованими людьми та народними майстрами. Наші тернівчани відомі своїми творчими роботами не тільки в межах України, а й за її межами. Одна з таких талановитих жінок вже 9 років керує гуртком народної вишивки «Веселка» в МКЦД «Шахтар» — це Валентина Омелянівна Репало.

З 1997 року Валентина Омелянівна є членкинею міжрегіонального творчого об’єднання павлоградської спілки «Кольори». З того часу взяла участь зі своїми роботами у 263 виставках та отримала 96 грамот, дипломів та подяк різного рівня. З 2009 року вона – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Про свій творчих шлях народна майстриня розповіла нашим журналістам.

— Розкажіть, будь ласка, про себе та своє захоплення вишивкою.

— Народилася я в с. Богодарівка Компанійського району Кіровоградської області, а зростала в мальовничому містечку Чигирині на Черкащині. У 1982 році переїхала разом з чоловіком до Тернівки. Його відрядили від підприємства працювати на шахту. Так і залишились жити на Дніпропетровщині. Вишивкою займаюся вже дуже давно. Мабуть, з 12 років. Моя бабуся багато вишивала і навчила мене. З того часу я і не припиняю займатися улюбленою справою.

— Яка техніка вишивки вам більш всього до вподоби?

— Дуже люблю старовинну вишивку, але цікавлюсь і сучасною. Взагалі, займаюсь різними видами вишивки та постійно вивчаю різні техніки.

интервью (2)

— Чи є у вас така творча робота, яка для вас є найособливішою?

— Для мене всі роботи особливі. Коли починаєш щось вишивати, розумієш, що воно вже таке для тебе рідне і неповторне. Багато вишиваю весільних рушників, бо у мене 9 похресників, племінники і друзів багато. Так, за рік вишила аж 8 весільних рушників.

— А взагалі, що для вас є ваше захоплення вишивкою?

— Колись саме вишивання допомогло мені пережити складну життєву ситуацію. Вишивання заспокоює та відволікає від поганих думок.

— Розкажіть, як з’явився гурток «Веселка» в ЦД «Шахтар»?

— У вересні 2011 року Галина Василівна Сергєєва, яка тоді ще була начальником відділу культури, запропонувала створити такий гурток в ЦД «Шахтар». Два місяці я думала над пропозицією і врешті погодилась. З того часу і навчаю тернівчан різного віку вишивати. Заняття проводжу кожен день. Навчитися вишивати бажають не тільки діти, а й дорослі. Особливо активно відвідували заняття учні сьомої та шостої школи. До речі, вишивати вчились не тільки дівчата, а й хлопці. Приємно, що діти настільки були захоплені вишиванням, що їх не лякали ніякі погодні умови. Навіть якщо на вулиці негода, вони все одно не пропускали жодного заняття. Зараз мої вихованці вже випустились, тож наразі проводжу новий набір в гурток, який працює щодня з 17:00 в ЦД «Шахтар».

— Ваші роботи були представлені на багатьох фестивалях та виставках народних майстрів?

— Так, ми — постійні учасники міських, регіональних та міжнародних фестивалів народного мистецтва. В цьому році ми вже взяли участь в фестивалях «Квітка Присамар’я», «Козацькі пісні Дніпропетровщини», «Сталева хвиля» (м. Бердянськ), «Слобожанський спас». Також зайняли призове місце у конкурсі «Відкрийте серце новорічним дивам». Наші роботи оцінили та побачили на міжнародних фестивалях, де були представники з Угорщини, Словаччини, Німеччини,Чехії, Білорусі та інших країн ближнього зарубіжжя.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *