До уваги пільговиків міста Тернівка

 

Управління соціального захисту населення Тернівської міської ради інформує, що з 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ухваленого Урядом рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.
Увага! Пільговики самі вирішують, яку форму отримання пільг їм обрати: готівкову чи безготівкову.
Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ «Ощадбанк».
Такий механізм розроблений для максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільги і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку. В такому випадку, пільговикам нікуди ходити не потрібно.
Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до Управління соціального захисту населення шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.
У разі виникнення у пільговика, який отримує пільги у готівковій формі простроченої понад місяць (на дату надання інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів (340 грн.), з наступного місяця пільговик переводиться на безготівкову форму виплати пільги.
Пільговики, яким надаватимуться пільги у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
Пільговик повинен повідомляти Управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг, а саме про зміну: складу сім’ї, характеристик житла, реквізитів паспорта громадянина України та документа, що підтверджує право на пільги, пільгової категорії, виду послуги, якою фактично користується, номеру мобільного телефону.
Суми пільг, виплачені надміру, внаслідок зловживань з боку пільговика підлягають поверненню до бюджету. У разі відмови пільговика добровільно повернути неправомірно отримані суми пільг питання про примусове стягнення вирішується в судовому порядку.
Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створення необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.
Для своєчасного та успішного проведення нарахувань сум пільг на житлово-комунальні послуги Управління соціального захисту населення просить терміново в обов’язковому порядку пільговикам надати номери своїх діючих мобільних телефонів.
Про початок прийому заяв на отримання пільг у готівковій формі Управління інформуватиме пільговиків пізніше, через офіційний сайт Тернівської міської ради http://ternrada.dp.ua/ та через сторінку Управління в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/groups/292033858119277/?ref=bookmarks .
Управління соціального захисту населення
Тернівської міської ради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *