Принципи професійної освіти в області будуть змінені | Вести Терновки

Принципи професійної освіти в області будуть змінені

В обласній раді обговорювали нові положення закону України «Про освіту». Зокрема, головним питанням була підготовка кадрів у професійно-технічній сфері і підтримка їх державою і роботодавцями. Також важливим питанням досі залишається проблема оптимізації закладів профтех освіти, адже у своїй більшості вони випускали незатребувані в області кадри, що викликало збільшення безробіття та міграцію кадрів за кордон.

unnamed (1)

У круглому столі взяли участь представники професійних технікумів і училищ, депутати облради, члени асоціації профтех освіти Дніпра. Віктор Сиченко, голова постійної комісії з питань науки, освіти, сім’ї та молоді, підкреслив, що в обласної ради з’явилися нові виклики після впровадження закону про освіту: питання фінансування, оптимізації та підпорядкування ПТУ. Справа в тому, що за новим законом про освіту усі професійно-технічні заклади повинні будуть передані місцевим радам. Проте, цей процес стане можливим лише у 2019 році.

Тим не менш, Дніпропетровська область знаходиться серед лідерів у підготовці професійних робітників. Голова облради Гліб Пригунов неодноразово заявляв свою позицію: «Треба провести оптимізацію професійно-технічної освіти, щоб після передачі відповідних закладів на баланс обласних та місцевих рад вони готували лише необхідні на даний час кадри. Це буде справедливо по відношенню до коштів, які сплачують у бюджет мешканці області. Ці кошти мають працювати на потреби регіону. Відповідно, наші училища мають випускати фахівців за тими спеціальностями, які затребувані в області».

Додаткову підтримку у плані перепідготовки кадрів можуть дати центри зайнятості, адже на їх базі створюються спеціальні курси, де кожен непрацевлаштований робітник може отримати затребувану кваліфікацію і майже одразу знайти роботу. Жваву дискусію викликали питання фінансування й державної підтримки училищ та коледжів, тому Віктор Сиченко запропонував створити спеціальну групу для розробки постанов та законопроектів для вирішення цих питань. У майбутньому розроблені законопроекти планують передати у Верховну Раду депутатам від Дніпропетровської області.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *