Учителем не кожен може бути… | Вести Терновки

Учителем не кожен може бути…

Професія вчителя — дуже важка і відповідальна. Адже в його руках майбутнє. Як це благородно — давати іншим знання, бути порадником і взірцем.

І сьогодні хотілося б розповісти про такого вчителя, яка зараз на заслуженому відпочинку.

50 років невпинно дарувала частинку своєї душі дітям, колегам, емоційна, уважна, чарівна — учитель від Бога — Олійник Валентина Тимофіївна.

Скільки любові, сил, доброти, знань, завзятості знадобилося для того, щоб за роки своєї діяльності дати міцні, глибокі знання сотні учнів. Вона — учитель, який знаходиться у вічному пошуці, вічному труді, і ми, колеги, пишаємося тим, що доля звела нас.

Давня мудрість говорить: «Великий той учитель, який виконує справу, якій навчає, володіє всіма секретами своєї професії, тому що добросовісно й успішно проходить усі її сходинки». Валентина Тимофіївна — талановитий педагог, мудрий наставник та прекрасна людина. ЇЇ люблять і поважають як грамотного вчителя та методиста відділу освіти.

Валентина Тимофіївна народилася 4 січня 1946 року в селі Жовтневе Прилуцького району Чернігівської області у багатодітній селянській родині. Сім’я була великою і дружньою.

У сім років пішла до школи, навчалася добре, легко давались  математика та  фізика. З дитинства вже мріяла бути вчителем, а навчаючись у старших класах, остаточно визначилася з тим, що буде навчатися на фізико-математичному факультеті.

І ось 1964 рік. Школа позаду. Мрії поступово починають здійснюватися. Спочатку Валентина Тимофіївна переїздить до рідної тітки в місто Тростянець, де з вересня 1964 року розпочинає свою трудову діяльність піонервожатою Тростянецької восьмирічної школи Миколаївського району Львівської області.

Робота цікава, подобається. Діти із задоволенням працюють із молодою енергійною ентузіасткою. Це були незабутні заходи, цікаві екскурсії, святкові вечори.

У 1968 році вступила до Дрогобицького педінституту ім. І.Франка на фізико-математичний факультет. По закінченні отримала диплом за спеціальністю вчитель математики й фізики й повернулася до рідної Тростянецької восьмирічної школи. До листопада 1977 року працювала вчителем математики даної школи. Працювала чесно й добросовісно, збираючи по крупинках найцінніший досвід своїх старших колег і власний, вивчала нові досягнення педагогічної науки, оскільки учителю потрібно було йти в ногу із часом, бо час так швидко змінюється. У 1976 році отримала свою першу урядову нагороду — медаль «За трудову відзнаку».

Так склалася доля, що в 1977 році змінює місце проживання. Під час канікул Валентина Тимофіївна разом з мамою приїхала в гості до родичів у м. Тернівку Дніпропетровської області. Їм дуже сподобалося маленьке затишне шахтарське містечко. Мама порадила доньці залишитися й продовжити трудову діяльність уже в школах міста Тернівки. Так із легкої руки матері Валентина Тимофіївна змінює місце проживання і влаштовується вчителем математики в ЗОШ № 1.

Просто й впевнено вона увійшла в колектив першої школи. З перших хвилин зуміла звернути на себе увагу. Завжди привітна, енергійна, доброзичлива. ЇЇ голос, добрі очі притягували до себе людей, збагачуючи їх ідеями, заряджаючи оптимізмом, вірою у свої сили. З 1 вересня 1978 року Валентину Тимофіївну було переведено на посаду організатора з позакласної роботи, а з 1 вересня 1984 року на посаду заступника з навчально-виховної роботи. 10 років педагогічної діяльності вона віддала ЗОШ № 1. Не щадила ні себе, ні сил; завжди в курсі усіх педагогічних новинок, щедро ділилася з колегами досвідом.

З 1 серпня 1987 року перейшла працювати заступником директора з навчально-виховної роботи в школу-новобудову ЗОШ № 7. Знову вона заявила про себе як про досвідченого наставника для молодих, думаючого, плідно працюючого, вимогливого і просто надійного друга, розумного колегу.

Маючи за плечима 22 роки досвіду роботи вчителем математики, завучем, Валентина Тимофіївна з 13.09.1991 року переведена спочатку на посаду інспектора в Тернівське міськво, а з 01.09.1992 року — на посаду методиста-спеціаліста з навчальних дисциплін. Займаючи цю посаду, Валентина Тимофіївна завжди намагалася досягти поставлених цілей, знайти нові, цікаві та раціональні методи й підходи. Вона вважала, що керівникові мають бути притаманні правдивість та відвертість, доброзичливість, людяність, чуйність та повага до людей. Він має бути людиною сильної волі, з високим інтелектом.

За час роботи в методичному кабінеті зарекомендувала себе як обдарована особистість з високим рівнем компетентності, незвичайної працездатності.

За багаторічну сумлінну працю має державні та відомчі нагороди: медаль «Ветеран праці», нагрудний знак «Відмінник освіти»,  медаль «За вагомий внесок у розвиток міста»,  Подяку Дніпропетровської облдержадміністрації,нагрудний знак «Василь Сухомлинський», лауреат обласної педагогічної премії,а також Олійник В.Т. включено до каталогу «Лідери освіти Дніпропетровщини. 100 кращих методистів».

У цьому році Валентина Тимофіївна відзначила свій життєвий ювілей.

Шановна Валентино Тимофіївно! Ми, Ваші колеги, бажаємо здоров’я та довголіття. Нехай Ваш педагогічний талант, доброта та душевна щедрість ще довго залишаються маяком для всіх учителів та учнів, Ваш образ — прикладом для наслідування.

Відділ освіти

Тернівської міської ради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *