Гліб Пригунов анонсував спрощений механізм на отримання відновлювального лікування і реабілітацію за рахунок держави

Про це написано на персональній сторінці голови обласної ради в facebook.

З 2018 року кожна працююча людина після певної хвороби може отримати путівку до санаторію чи відповідного медичного центру. Все — за рахунок коштів Фонду Соціального страхування України. Усі деталі сьогодні були анонсовані на розширеному засіданні Президії обласного об’єднання профспілок.

 

Яким чином це працює? Після висновку лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності реабілітації за певним профілем у лікарню до пацієнта приїжджає фахівець Фонду та разом із хворим заповнює заявку на відновлювальне лікування. Людині надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби, і вона сама обирає лікувальний захід. Потім Фонд узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим.

 

Є певний перелік профілів медичної реабілітації: — нейрореабілітація ( підгострий період інсультів та черепно-мозкових травм), — м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, період опіків, реваматологічні захворювання), — кардіо-пульмонарна реабілітація (інфаркт міокарда, хвороби легень, серця тощо), — реабілітація після оперативних втручань на органах зору — при порушенні перебігу вагітності — соматична реабілітація. Дізнатися детальну інформацію про перелік профілів медичної реабілітації можна в усіх регіональних відділеннях Фонду соціального страхування.

 

Голова обласної ради Гліб Пригунов зазначив: «Минулого року було видано 3138 путівок в Дніпропетровській області на 36, 8 млн грн. Із втіленням нового спрощеного механізму очікується збільшення цього показника в два рази. Такий підхід відповідає головному принципу медичної реформи – коли гроші ходять за пацієнтом та за медичним закладом! І загалом – це підвищення рівня соціальної справедливості».

 

Наразі головне завдання, яке стоїть перед органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і профспілками – налагодити спільний діалог. І запустити в Дніпропетровській області програму з інформування населення, щодо своїх прав на здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *