В Тернівці вшановували українських героїв та героїнь


14 жовтня — величний і багатий на свята день. Для нас українців це свято християньске і національне. Напередодні в Тернівці біля Меморіалу загиблим воїнам відбувся урочистий мітинг  присвячений дню Захисників та Захисниць України. На заході було присутнє керівництво міста на чолі з міським головою Віталієм Тарелкіним, депутати Тернівської міської ради, представники громадських та ветеранських організацій, ветерани АТО, батьки та родичі загиблих воїнів, а також небайдужі тернівчани.

Дев’ять  наших земляків полягли під час битв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України  не повернувшись у рідні сім’ї: Попов  Олександр, Жеребцов  Володимир, Тарасов  Дмитро, Подорожний Сергій, Гречаний Олександр, Власов  Ігор, Ременюк  Сергій, Котов Олександр, Милосердов Володимир.

Всі присутні на заході тернівчани вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО/ООС хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам–шахтарям.

«Ми пишаємося своїми воїнами-захисниками, які без вагань стали на її захист і вже кілька років поспіль з честю і відданістю захищають її суверенітет і територіальну цілісність. День захисника України – це свято людей незламної волі та нескореного духу, наших рідних, чия підтримка допомагає долати перешкоди, свято наших друзів, чия надійність надихає. Це свято кожного з нас, хто на своєму місці захищає Україну, береже її мир, вірить та наближає перемогу. Поряд із чоловіками на захист Батьківщини ставали жінки.  В сучасній українській армії кожен десятий боєць – жінка. Вони пліч-о-пліч із чоловіками служать на передовій, освоїли спеціальності снайпера, кулеметника, розвідника, механіка, інструктора, медика. Бажаю усім мирного неба та родинного благополуччя, міцного здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу», — звернувся до присутніх міський голова Віталій Тарелкін.

Після урочистого мітингу всі зібралися у святковій, затишній  залі ЦД «Шахтар», щоб засвідчити свою повагу всім, хто носив і носить військову форму. Цього дня вітали мужніх героїв та їх матерів, батьків та родичів наших земляків, що віддали життя за наш спокій та мир.

Довідка: У 2014 році, через те, що розпочалась збройна агресія Росії, в суспільстві почались все більше та більше посилюватись тенденції декомунізації — тобто відмова від радянських традицій, символів та свят. Тому того ж року чинна влада скасувала святкування Дня захисника Вітчизни (23 лютого) та започаткувала святкування Дня захисника України. Дата 14 жовтня була обрана тому, що в Україні вшанування нашого війська на Покрову — це історична традиція. З 2015 року це свято є неробочим днем, а 5 серпня 2021 року свято було перейменоване на День захисників та захисниць України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *