Камери, що бачать знаки та обличчя: в Тернівці встановили нові камери відеоспостереження


Ще у травні в рамках «Програми реформування та  розвитку житлово-комунального господарства м. Тернівка на 2015- 2022 роки» на сесії міської ради (з метою збереження об’єктів благоустрою та комунальної власності міста, забезпечення громадського порядку та безпечної життєдіяльності громадян, захисту населення від злочинних та протиправних проявів, поліпшення стану безпеки дорожнього руху та криміногенної ситуації в місті, усунення причин та умов профілактики протиправних діянь) було ухвалене рішення щодо впровадження системи відеоспостереження.

Тоді були визначені орієнтована кількість відеокамер та об’єкти, де першочергово необхідно встановити систему (зокрема з функцією розпізнавання облич та державних знаків авто- і мототранспортних засобів).

На даний момент по місту встановлено та функціонують 24 високоміцні фіксовані мережеві відеокамери з високою якістю зображення. В тому числі 3 камери з розпізнаванням автомобільних номерів, розповів міський голова Тернівки Віталій Тарелкін.

«Ці камери дають нам можливість точно ідентифікувати особистість людини. Вони ідеально підходять для відеоспостереження в скверах, парках, на вулицях, площах — в денний та нічний час, в темряві, при непогоді. Камери допомагають оптимізувати дорожній рух, поліпшити криміногенну ситуацію в місті, забезпечити громадський порядок», — зауважує мер.

Для цих цілей з міського бюджету було виділено 555,7 тис. грн в поточному році і планується виділити в 2022 році — 600 тисяч гривень на встановлення ще 25 відеокамер. Це кошти на закупівлю, встановлення, утримання та обслуговування камер.

«Поки що ми встановили 23 відеокамери в майже всі центральні вулиці – Харківська, Пушкіна, Курська, Сергія Маркова, бульвар Артема, а також район магазину «Маяк», площа Шевченка, кінотеатр «Шахтар», автостанція, в’їзд у місто біля пам’ятника шахтарям, виїзд з міста біля залізничного переїзду в сторону шахти «Тернівська», новий сквер біля автостанції та РАЦу). В перспективі по місту їх буде близько 100. Плануємо встановити камери по житловим районам міста. Кожного року буде добавлятися по кілька одиниць. На другому етапі – встановимо ще 36, потім – 48. Їхню кількість ми будемо збільшувати по мірі фінансування. Кожного року будемо виділяти на камери приблизно по півмільйона гривень, — каже Віталій Тарелкін. – Ми виділили окреме приміщення в управлінні з надзвичайних ситуацій. Саме тут будуть знаходитися сервери відеокамер, монітори, інформаційний пульт. Тут будуть сидіти оператори, щоб спостерігати та за необхідності повідомляти про той чи інший випадок в правоохоронні органи. Ми налагодимо безпосередній зв’язок з нашим відділенням поліції. Поліція за потреби, якщо буде якесь правопорушення, зможе взяти інформацію та скачати відео з наших серверів. Як звітували в поліції, у нас є ще 15 камер, хоч і морально застарілих. Але ми і їх теж хочемо задіяти в місцях, де особливо не потрібна висока роздільна здатність камер. Вони теж допомагатимуть у профілактиці правопорушень і виявленню злочинів. Це, наприклад, місця, де несанкціоновано викидають сміття. Це і наш яр поруч з гаражами в районі профтехучилища, це яри по вул. Фабричній, Лозовій в приватному секторі».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *