Просто про складне: для зручності споживачів в Тернівці вводиться двоставковий тариф на тепло


Вже з 1 жовтня тернівчани будуть платити за тепло по-новому.  В місті вводиться двоставковий тариф на послуги з постачання теплової енергії, так зване «тепло». Що це означає?

По-перше, зазначимо, що за останній час відбулося підвищення вартості вугілля з 2 230,26 грн. до 2 484,48 грн. за тону, що складає 11%. Вартість електроенергії для підприємств зросла на 54 % (з 2,66 грн. до 4,11 грн. за кВт). Також зросла мінімальна заробітна плата. У зв’язку з цим, підвищилася і вартість однієї Гігакалорії теплової енергії.

Згадаймо, що багато міст України, які обігріваються не вугіллям, а газом, наразі зіткнулися з проблемою зриву опалювального сезону. Причина — захмарні тарифи на блакитне паливо і передплата, яку треба внести ще до початку роботи котельних. Інакше – тепла зась! Тернівка наразі повністю підготовлена до опалювального сезону і має запаси вугілля. Про це повідомили в КП «ТЖКП».

Переваги двоставкового тарифу на тепло такі:

1) зменшення фінансового навантаження на споживачів в опалювальний період;

2) наявність обігових коштів підприємства впродовж всього року, що дозволить вчасно готувати теплове господарство до роботи в зимовий період та підвищити якість надання послуг з постачання теплової енергії.

Принцип нарахування двоставкового тарифу наступний. Тариф поділяється на дві частини – умовно-змінну та умовно постійну.

Умовно-постійна частина тарифу розбивається на весь рік, та сплачується залежно від опалювальної площі – квадратних метрів. Для населення – 5 грн 44 копійки за 1 кв метр. Умовно-змінна частина сплачується тільки в опалювальний сезон в залежності від показників лічильника тепла. Для всіх споживачів вартість одна – 832 гривні 13 копійок за одну Гкал.

Наприклад, типова двокімнатна квартира опалювальною площею 46, 1 кв метр. Дванадцять місяців поспіль власник буде сплачувати умовно-постійну частину в розмірі 250 грн 78 коп (46,1 м2*5,44 грн.). В опалювальний сезон (з жовтня по квітень) – в залежності від погодних умов і спожитого тепла 832,13 за 1 Гкал. Досвід минулого року показав, що в холодні місяці приблизно одна Гкал витрачалася на обігрів двокімнатної квартири на місяць. Тобто, в середньому одне домогосподарство в прийдешньому році на обігрів двокімнатної квартири витратить приблизно 7 500 грн за опалювальний період з жовтня по квітень.

«Розуміючи економічні труднощі родин і постійне зростання цін на товари і послуги, влада міста і керівництво КП «ТЖКП» має намір застосовувати двоставковий тариф, що дає багато переваг населенню. По-перше, зменшиться фінансове навантаження родин в осінньо-зимовий період, коли і без опалення споживається більше ресурсів, наприклад, електричної енергії. По-друге, підприємство матиме змогу цілий рік підтримувати в належному стані технологічне обладнання. Приклад інших міст України, які ще в минулому році ввели двоставкові тарифи показує, що таке рішення вчасне і вірне», — зазначила начальник виробничо-технічного та планово-економічного відділу КП «ТЖКП» Наталя Вікторівна Носова.

І наостанок. Споживачу треба пам’ятати, що від своєчасної сплати комунальних послуг напряму залежить якість життя всіх мешканців міста.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *