Тернівська тренерка з волейболу Ольга Корсун отримала відзнаку «Почесний тренер дитячого волейболу України»


Напередодні Дня фізичної культури і спорту у Дніпрі пройшло засідання Президії Федерації волейболу Дніпропетровської області. І наша землячка — тренерка відділення волейболу ДЮСШ «ТЕМП» Ольга Корсун отримала особливу відзнаку – орден «Почесний тренер дитячого волейболу України» від Федерації волейболу України до Дня фізкультури і спорту та з нагоди 30-річчя незалежності України. На цю нагороду її кандидатуру подала саме Федерація волейболу  Дніпропетровської області.

В свою чергу, ще одного тренера з волейболу ДЮСШ «ТЕМП» Решту Володимира Івановича нагородили Подякою Дніпропетровської обласної ради за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту.

На цьому засідання окрім нагород тренери зі всієї області та члени Федерації отримали багато корисної інформації щодо розвитку волейболу в області та Україні в цілому.

«Приємно, що на зібранні торкнулися теми, якій приділили багато часу, розвитку саме дитячого волейболу. У федерації пам’ятають про дитячих тренерів, розуміють важливість єпархії росту волейболіста (від дитини до професіонала), — розповіла кореспондентові Ольга Корсун. – На сьогодні з дитячими тренерами велика проблема. Їх не вистачає, в тому числі у нашій області. Останні два роки розвитку волейболу у Дніпропетровській області приділяється багато уваги, в тому числі дитячого волейболу, з’явилося багато зацікавлених в цьому виді спорту людей, зокрема готових фінансово допомогати. Але з тренерами дитячими – проблема. Я була дуже здивована тим, що, коли почала працювати тренером з волейболу, та вперше — 6 років тому, привезла команду на змагання, та побачила обличчя тих самих тренерів, які були знайомі мені з дитинства, коли ми дитячою командою приїжджали на змагання. Молодих тренерів дуже мало. На це впливає і низька зарплатня, і умови роботи тренерів. В основному дітей виховує «стара гвардія», спираючись на свій багаторічний досвід та на своєму ентузіазмі».

Але Федерація, за словами тренерів, наразі намагається зробити все для вирішення нагальних проблем та розвитку дитячого волейболу. Її представники пропонують тренерам та установам, де є відділення волейболу, свою допомогу – в плані закупівлі нового спортивного спорядження (сіток, м’ячів тощо), екіпіровки команд.

«Піднімалося питання і реконструкції нашої ДЮСШ «ТЕМП». Добре, що нашими проблемами цікавляться. Але завдяки міському голові, нардепу, федерації, ми сподіваємося, що це питання незабаром нарешті буде зняте. І ми будемо повноцінно займатися у відремонтованому залі, — зауважила тренерка. – Окрім молодих тренерів є проблема і з кваліфікованими суддями змагань з волейболу. Це питання теж наразі федерацією вирішується. Так ми з дітьми 20 вересня їдемо на навчальний семінар по суддівству у м. Дніпро.

До речі, обласна федерація бачить попереду дуже великі перспективи, зокрема взяти участь у Олімпійських іграх, прийняти у себе в Дніпрі Чемпіонат Європи з волейболу серед дівчат до 17 років. Тому ми з надією дивимося у майбутнє».

Зазначимо, 42-річна Ольга Корсун працює в Тернівці у сфері спорту більше 10 років. Так, з 2011 по 2014 рік вона викладала фізичну культуру у школі № 4, а вже у 2015 році прийшла працювати до ДЮСШ «ТЕМП» заступником директора з навчально-тренувальної роботи та тренером відділення волейболу.

Перший набір дітей відділення зробило ще як утворилося, у 2015 році, розповіла тренерка. До цього в Тернівці була тільки хлопчача команда з волейболу, яку тренував Віктор Іванович Вайберт. Його вихованці грали у командах Суперліги та Вищої ліги України, вступали до спортивних інтернатів тощо.

З того часу у вихованців відділення волейболу є вже неабиякі досягнення.

Юні волейболісти неодноразово завойовували призові (золоті, срібні та бронзові) місця на обласних чемпіонатах та всеукраїнських змаганнях з волейболу та пляжного волейболу, ставали чемпіонами Дніпропетровської області (команда дівчат 2006 р.н.). Про всі ці досягнення ми неодноразово писали на сторінках нашої газети.

Водночас вихованці та випускники відділення вступають до коледжів та університетів фізичної культури та спорту (зокрема у Кам’янському, Харкові та Дніпрі). І всі навчаються саме за направленням волейболу.

Наразі на відділенні волейболу тренування відбуваються у 4 навчальних  групах: одна – хлопці та три – дівчата різного віку.  Усього близько 100 учнів.

«В тому році ми набрали багато дівчат. З них є ті, хто справді хоче грати, розвиватися, рости над собою, ті у кого як то кажуть «очі горять». З ними плануємо цьогоріч вже виїжджати на змагання. Бо це є важливою складовою тренувального процесу. І роботу на тренуваннях будемо будувати по-інакшому, ніж у перший рік навчання.

До речі, нещодавно  команди волейболістів повернулися з Відкритого чемпіонату міста Дніпра з пляжного волейболу (пройшов минулими вихідними). Це був перший досвід участі у змаганнях саме з пляжного волейболу. До Тернівки юні волейболісти привезли два 1 місце (дівчата Біленко Аліса і Лазуренко Олександра та хлопці Шматко Микита та Яковенко Мирослав), 2 місце (Краснікова Анастасія та Краснікова Вікторія)  та одно – третє (дівчата Олійникова Ольга і Манякіна Юлія).

В найближчих планах у тренерки та її команд – поїхати на Всеукраїнські Пляжні ігри з пляжних видів спорту в Скадовськ, взяти участь у турнірі з волейболу в Покровці та, це найважливіше- гідно представити наше місто на Чемпіонаті області з волейболу  серед дівчат 2007 р.н., який відбудеться на початку жовтня у м. Новомосковськ.

Зазначимо, Ольга Корсун та ще одна тернівчанка Лариса Панкратова грають сьогодні у складі збірної жіночої команди ветеранів волейболу м. Тернівка. Ця команда є неодноразовим призером обласних турнірів та Всеукраїнських змагань, чемпіонатів. Вона є чемпіоном Дніпропетровської області, срібним призером Чемпіонату України з волейболу (в 2017 р.), бронзовим призером на Міжнародному турнірі з волейболу у Полтаві (в 2017 р.) тощо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *