Тернівські депутати звернулися до ВР, Президента та Кабміну України щодо необґрунтованого підвищення комунальних тарифів


В п’ятницю, 10 вересня, в залі ЦД «Шахтар» відбулося пленарне засідання чергової дев’ятої сесії Тернівської міської ради VIII скликання. Депутати міської ради одноголосно підтримали  два звернення до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України.

Перше звернення зачитав депутат Валерій Шкряда. Звернення адресовано до Верховної Ради України із проханням забезпечити законодавчі зміни, які дозволять створити додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів.

«В Україні продовжується процес передачі повноважень із центру на місця. Реформа децентралізації відкриває для нас із вами нові можливості вирішувати більшість проблем місцевого значення без втручання влади району, області або чиновників із Києва.

Вперше за роки незалежності громади отримали реальні повноваження й ресурси, які раніше центральна влада зосереджувала в Києві, розподіляючи в ручному режимі й ділячи регіони України на «правильні» та «не правильні». Усе це в минулому, як і ті часи, коли потрібно було ходити по кабінетах чиновників із протягнутою рукою і випрошувати фінансування на найнеобхідніше.

Нинішня влада взяла на себе відповідальність і втілила в життя другий етап реформи децентралізації. Тепер в Україні функціонує 1469 громад, які є рушіями змін на місцях. Але для остаточного успіху реформи та втілення в життя масштабних, сміливих проектів, місцеві бюджети потребують стабільних, додаткових джерел надходжень.

Ми, депутати Тернівської міської ради впевнені, що наповнити місцеві бюджети додатковими ресурсами можна за рахунок:

— Прозорого адміністрування акцизу;

— Справедливого розподілу ПДФО в громади, де мешкають (зареєстровані) працівники підприємств, що сприятиме створенню комфортних умов для їх проживання;

— Залучення до бюджетів громад коштів від приватизації, зокрема частини від продажу об’єктів державної власності, які розташовані на території громад;

— Передачі місцевим радам повноважень з адміністрування податку на нерухомість;

— Відмінити відрахування з місцевих бюджетів реверсної дотації в тих громадах, на території яких реалізується програма трансформація вугільних регіонів, що дозволить створити нові виробництва, розвивати соціальну сферу та інфраструктуру.

Тому звертаємося до Верховної Ради України із проханням забезпечити законодавчі зміни, які дозволять створити додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів.

Ми переконані, що закінчення реформи децентралізації відкриє можливість кожній громаді стати сильнішою, успішнішою та заможнішою, що дасть серйозний поштовх до розвитку всієї України», — йдеться у зверненні.

            Міський голова Віталій Тарелкін наголосив, що в 2021 році, незважаючи на те, що  міський бюджет не виконується, реверсна дотація запланована в сумі 15478800, перераховується до державного бюджету повністю. За прогнозними показниками в  2024 році її розмір складатиме 22778400 грн.  Тому звернення депутатів своєчасне, необхідно прикласти усіх зусиль, щоб ці кошти залишились в бюджеті міста і були направлені на його розвиток.

Друге звернення щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення зачитав депутат Олег Колесник:

«Ми, депутати, які представляють інтереси міської громади, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців представники центральної влади відкритим текстом анонсують підвищення тарифів для населення.

В нових платіжках українці вкотре бачать чергове підвищення тарифів.

Ми не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. Для початку необхідно провести дієві реформи. Центральні органи влади в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

За останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90 %.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, депутати Тернівської міської Ради вирішили направити це звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;

2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;

3. Спрямувати достатній обсяг коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *