«Музика проти смерті»: в Тернівці пройшов молодіжний фестиваль


На минулому тижні, 10 та 11 вересня, в Тернівці у міському парку культури та відпочинку і на бульварі Героїв Космосу просто неба пройшов дводенний фестиваль вуличної музики «Music VS Death» («Музика проти смерті»). Проведення фестивалю такого формату вперше у нашому місті стало можливим завдяки ініціативній групі «Рейв» (керівник Андрій Мельник – музикант та шахтар) проєкту-переможця конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» та Молодіжного центру «InTern», за фінансової підтримки компанії ДТЕК. Організатором цього конкурсу виступає Тернівська міська рада, адміністратором – «Агенція сталого розвитку міста Тернівка».

Основна мета та посил фесту – боротьба проти алкоголю, наркотиків та злочинності, особливо серед молоді. Також це можливість виступити на великій сцені перед мешканцями та гостями Тернівки не лише для професійних музикантів, але й аматорів, початківців та самоучок, зіграти свою музику будь-якого репертуару та направлення, а головне – внести свій вклад у цю велику справу та стати активним громадянином свого міста і регіону. Про це кореспондентові розповіла директор Молодіжного центру «InTern» Анжела Тутова.

Фестиваль у парку культури відкрився досить незвично. На сцену під моторошну музику вийшов хлопець у костюмі смерті з косою. Він співав розкидав серед глядачів у пакетиках муляж наркотиків та погрожував їм косою, таким чином попереджуючи про наслідки залежності.

 «У нас був вільний мікрофон та не було обмежень за віком. Міг виступити кожен бажаючий. Зазначу, що до нас окрім молодих учасників приєдналися люди і старшого віку. Їм було приємно передати свій творчій досвід молоді. Виступали і аматори, і вихованці музичної школи, і учні ліцею, і музичні колективи. Загалом взяли участь більше 20 колективів та учасників. І, до речі, у нас виступали колективи з Богданівки, Павлограда. Повинні були приїхати гості з Донецької області, але в них, нажаль, не вийшло. Таким чином фестиваль з міського перетворився у регіональний, — розповідає Анжела Тутова. – Але головне, що ми досягли своєї мети і того ефекту, якого очікували. Звісно, хотілося, щоб глядачів було більше».

На фесті також облаштували тематичну інсталяцію-виставку. На чорній ширмі висіли світлини з різноманітними жахливими сценами та зображеннями наркоманів, алкозалежних, наслідків вживання алкоголю чи наркотиків. Поруч валялися використані шприци та пусті пляшки. А ще на вулиці посеред бульвару стояло піаніно, на якому окрім учасників міг зіграти будь хто.

На закритті другого дня фестивалю просто неба відбувся кінопоказ (на бульварі Героїв Космосу) фільму «Уличный кот по кличке Боб». Сюжет кінострічки повністю відповідає темі та ідею фестивалю, адже це розповідь про зворушливу дружбу бездомного вуличного музиканта Джеймса Боуена, який намагається облаштувати своє життя і позбутися від наркотичної залежності, та рудого кота по кличці Боб.

Організатори кажуть, що такий фестиваль вуличної музики пройшов в Тернівці вперше. Його планують проводити кожного року.

До речі, в рамках проєкту Молодіжний центр отримав нову музичну апаратуру (гітари, електронна ударна установка, підсилювачі, мікрофони), на якій тепер можна буде грати і займатися в самому Центрі. Також вона допоможе у проведенні свят та музичних заходів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *