Вакцинаціївід COVID-19: в Тернівці вакциновано вже 882 людей, з них двома дозами щеплено вже 357 осіб


Від початку вакцинації проти COVID-19 щеплення отримали вже понад 4 млн українців. Середвакцинованих – літні люди, медики, військові, пожежники, вчителі та інші. Дніпропетровщина входить до трійці областей, де щеплиних найбільше. Як почуваються вакциновані тернівчаниі що думають про вакцинацію від коронавірусу?

«В нашому місті триває четвертий етап вакцинації. Так, станом на понеділок, 19 липня в ТернівцівідCOVID-19 вакциновано вже 882 людей, з них двома дозами щеплено вже 357 осіб», — розповів заступник міського голови Тернівки Віктор Гурський.

Наразі згідно з дорожньою картою МОЗу вакцинують тих, хто підпадає під 1-3 етапи (люди віком 80+, медичні працівники, освітяни, працівники органів місцевого самоврядування) — вакциною Pfizer, людей віком 60 років і старше, тернівчан від 18 до 59 років, що мають сопутні захворювання вакцінуютьCoronaVac.

«Зараз тернівчан щеплюють вакциною CoronaVac, для ревакцинації через 12 тижнів використовують вакцину AstraZeneca індійського виробництва (для тих людей, хто щепився нею першою дозою) і також CoronaVac — через 28 днів. Сьогодні для ревакцинації є 23 дози, для вакцинації — 37 доз CoronaVac. Очікується отримати незабаром ще кілька десятків доз цієї вакцини, а також індійської AstraZeneca, каже лікарка», — наголосила директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Тернівки Світлана Пічугова.

До речі, за спостереженням лікарів, тернівчани найлегше, майже безболісно, переносять щеплення саме вакциною Pfizer. Загалом люди переносять усі вище згадані вакцини нормально. Можливі тільки невеликий біль у плечі кілька днів після уколу та підвищена температура тіла у першу добу.

«В Тернівці також окрім вже працюючого на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги кабінету щеплень планують створити Центр масової вакцинації. Він працюватиме на базі Центру дозвілля «Шахтар». Щеплюватимуть людей медичні працівники ЦПМСД, які вже це роблять і які зараз проходять спеціальне навчання. Очікується, що в Центрі масової вакцинації щеплюватимуть вакцинами Pfizer та, можливо, Moderna американського виробництва. Центр масової вакцинації відкриється, як тільки до міста прибуде вакцина. Ймовірна дата відкриття — 24 або 31 липня», — сказав Віктор Гурський.

Світлана Пічугова зазначає, що тернівчани наразі почали більш активно щеплюватися — і молодь, і доросле населення. Записуються на вакцинацію і через сімейного лікаря, і через Гарячу лінію МОЗу, і через Helsi або мобільний додаток Дія.

«Закликаємо та запрошуємо населення нашого міста на вакцинацію. Адже вакцинація – єдиний дієвий спосіб уберегтися від інфекційних захворювань і запобігти розвитку небезпечних ускладнень, які можуть стати причиною інвалідності та навіть летального результату!», — підкреслює лікарка.

«Намагаюсь залучити як найбільше людей до вакцинації», Любов Халявкина, завідувачка амбулаторії

Любов Халявкина працює сімейним лікарем, а також завідує амбулаторією №1 у Тернівці. Вона хворіла на коронавірус, і майже щодня стикається з інфікованими. Лікарка вакцинувався проти COVID-19 двома дозами вакцини«Pfizer».

«Знала, що у мене були антитіла, хворіла. Але вирішила все одно вакцинуватись. Після введення першої та другої дози почуваюсь дуже добре. Навіть краще, як до вакцинації». За ії словами, власний приклад лікарів заохочує інших вакцинуватися. І зараз набагато більше людей ідуть на щеплення.

«Я завжди намагаюсь залучити як найбільше людей до вакцинації – і пацієнтів, і тих, з ким спілкуюсь повсякденно. Важливо робити щеплення, як і ті, які рекомендовані національним календарем, так і щеплення від коронавірусної хвороби», – наголосила лікарка.

«Після другої дози ніяких реакцій не було», вчителька Оксана Чумак

Тернівська вчителька Оксана Чумак закликає усіх вакцинуватися проти коронавірусу. Вона вже отримала дві дози вакцини«Pfizer».

«На початку червня я вакцинувалась першою дозою. А 29 червня отримала другу дозу вакцини. Після введення першої дози був лише дискомфорт у місці введення, який майже не турбував. Після другої дози ніяких реакцій не було», – розповіла педагог.

За словами Оксани Чумак, до вакцинації її підштовхнули розмови та консультації з лікарями, які вже отримали щеплення. Вчителька пояснює: «Моя основна мотивація зробити щеплення була та, що я працюю в школі і контактую з великою кількістю людей».

Про свій досвідвакцинації вчителька розповіла своїм учням, а також їхнім батькам. Вона сподівається, що її приклад також когось надихне.

Отримати вакцину проти COVID-19 можна у сімейного лікаря, кабінеті щеплень або центрі масової вакцинації. Непріоритетні групи населення попередньо повинні записатися на щеплення у «Дії» або зателефонувавши у контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *