Вугільна трансформація розпочинається за підтримки бізнесу, влади та міжнародної спільноти


Спеціальний уповноважений Уряду Німеччини з питань структурних змін у вугільних регіонах України Станіслав  Тілліх взяв участь у Міжнародній вугільній конференції, що відбулась у Києві 13 липня. За його словами у серпні минулого року уряди Німеччини і України підписали угоду про енергетичне партнерство з трансформації вугільної галузі. 

«Ця програма розрахована на 5 років та передбачає фінансування у розмірі 35 млн євро.  Важливо, що рішення про початок трансформації і про те, якою саме вона буде, має приймати все українське суспільство. Тому що це стосується не лише шахтарів, а й необхідної всебічної підтримки процесів декарбонізації. На початку ми пропонуємо визначити потенціал і перспективи розвитку вугільних регіонів, розробити програму перекваліфікації працівників галузі, визначити ризики, які можуть виникнути в результаті трансформації і тільки потім перейти до реалізації проєктів трансформації», — підкреслив пан Тілліх.

Під час IV Міжнародній вугільній конференції «Вугільні регіони України: справедлива трансформація та видобуток вугілля. Український та міжнародний досвід» до обговорення теми трансформації вугільної галузі залучились понад 200 міжнародних експертів з України, Німеччини, Польщі, Великобританії та Європейського союзу, представників української влади і великого бізнесу, лідерів вугільних профспілок та керівників вуглевидобувних регіонів України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *