В Тернівці завершується реконструкція скверу «Шахтар»


Другий етап реконструкції центрального скверу «Шахтар» вже на стадії завершення. Капітальний ремонт улюбленого місця відпочинку тернівчан почали ще наприкінці квітня 2020 року. Першу частину скверу завершили ремонтувати до Дня міста Тернівка та Дня шахтаря наприкінці серпня. А в липні поточного року розпочався 2 етап реконструкції.

Так, в минулому році в центральній прохідній частині скверу з’явилася доріжка, яку виклали бруківкою. Зробили і пішохідні доріжки. В районі Храму-каплиці встановили бордюри, а вздовж всього парку — паркан, який відділяє сквер від проїзної частини і пішохідного тротуару по вул. Харківській. Також зробили сучасне освітлення зі світлодіодними енергоефективними та красивими ліхтарями, поставили зручні лавочки, урни. Сквер засіяли газонною зеленою травою, яка вже буквально через півроку стає густою та красивою, висадили кущі. А центральну зону відпочинку тепер прикрашає яскравий артоб’єкт «Глобус», біля якого проходять багато міських урочистостей.

Про реконструкцію другої частини парку (від автостанції до вул. Нікітіна) кореспонденту розповів заступник міського голови Тернівки Вадим Добровольський. Ремонтні роботи планують завершити протягом місяця.

«Другий етап реконструкції ще цікавіше. У другій частині скверу будуть встановлені нові архітектурні об’єкти — різноманітні скульптури та фігури «Кріт» та «Кохання» (скульптура закоханих), трирівневий віденський фонтан та красива альтанка (навпроти РАЦСу). Також  тут встановлять нові лавочки, сучасне освітлення, паркан, тротуари, доріжки викладуть бруківкою, облаштують зону відпочинку», — каже Вадим Добровольський.  

І вже зовсім скоро тернівські молодята та інші мешканці й гості міста зможуть у сквері робити гарні світлини на тлі нових архітектурних об’єктів.

За даними сайту публічних електронних закупок Prozorro, загальна вартість проєкту склала 6 млн 714 тис. грн (з них близько 3,5 млн було виділено на другий етап реконструкції). Кошти виділялися з міського бюджету. Роботи виконує будівельна фірма ТОВ «Кепітал Будстрой».

«Сквер став справжньою прикрасою нашого міста та улюбленим місцем відпочинку та прогулянок для багатьох тернівчан», — кажуть у виконкомі.

Самі ж тернівчани теж дуже задоволені та під приємним враженням від того, як їх рідне місто змінюється на краще.

«В цьому сквері багато років тому починалася моя молодість. Мені було 16 років. Тут стояли лавочки, на яких ми проводили свої вечори, — згадує тернівчанин Віктор Тихий. – З того часу пройшло більше 40 років. І зараз у цей сквер я привів свого онука. Дуже радий, що його відремонтували та облаштували, що в нас є такий мер, який все робить для нашого міста».

«Я бував у багатьох містах, але такого саме шахтарського скверу не бачив. Чудово, красиво, незрівнянно! Хочу звернутися до тернівчан, щоб вони поважали красу та дотримувалися чистоти – і у нас все буде добре», — каже ветеран праці Микола Дробишев.

«Шикарний парк! Скільки років ми ходили по розвалинах, а тепер будемо гуляти тут і радіти. Дуже зворушлива ця подія для нашого міста у розріз всьому тому негативу, який відбувається сьогодні. Але ж навколо нас багато нового, доброго та красивого», — зазначає депутат Тернівської міської ради Елеонора Меретова.

«Велике спасибі Віталію Вікторовичу Тарелкіну за цей гарний сквер, за всю ту роботу, яку він виконує для цього міста. І хотілося б, щоб він і далі залишався мером і розвивав нашу Тернівку, яка з кожним днем розквітає. Серце радіє», — каже тернівчанин Сергій Губанов.

                                     

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *