Юні тернівські спортсмени завоювали медалі на Чемпіонаті України з кіокушин карате

На минулому тижні, 27 березня, в Дніпрі на базі спорткомплексу ДХТУ пройшов Відкритий Чемпіонат України з кіокушин карате IKO серед дітей, юнаків, юніорів та дорослих. В ньому взяли участь близько 600 спортсменів з різних куточків України (Києва, Запоріжжя, Мелітополя, Маріуполя, Кривого Рогу, Одеси, Миколаєва та ін.) та навіть з Республіки Молдова. У цих престижних змаганнях взяла участь і команда СО «Фенікс» з Тернівки, яка складалася із 12 юних спортсменів-каратистів віком від 7 до 16 років. Про це нам розповів тренер Валентин Зубер.

Він також був запрошений на змагання як суддя. На Чемпіонаті також був присутній віце-президент федерації кіокушин карате Дніпропетровської області, Бранч Чіф IKO в Україні Заур Мамедов. Він є одним з організаторів цих змагань.

«Чемпіонат був організований на дуже хорошому рівні, майже як Чемпіонат Європи. Бої проходили на чотирьох татамі. По всій залі було сповіщення, дуже класно», — зауважує Валентин Зубер.

Юні вихованці (Васильченко Михайло, Глушкін Кирило, Волокітін Давид, Калін Артем, Калініна Катерина, Климко Олена, Маліновський Владислав, Прокопчук Кирило, Тутов Олександр, Уткін Іван, Френцель Едуард та Харченко Олександр) продемонстрували на змаганнях справжню майстерність, гідно боролися та витримали всі поєдинки.

З 12 каратистів четверо привезли додому медалі. Так,чемпіонами України (1 місце) стали  7-річний Кирило Прокопчук (відстояв 4 бої) та 8-річний Олександр Харченко (3 бої, які закінчив достроково), 2 місце посіла 14-річна Олена Климко, 3 місце – 16-річна Калініна Катерина.

До речі, на змагання такого рівня юні тернівчани їздять не вперше.

«Хоча Кирило Прокопчук брав участь в Чемпіонаті України перший раз і вже став чемпіоном. Він дуже багато готувався, і батько йому в цьому допомагав. Добре, коли батьки опікуються та переживають за своїх дітей. І ось результат на лице. Саша Харченко вже другий раз на таких змаганнях. Минулий раз на Кубку України він посів 3 місце. Катя Калініна минулого разу на Кубку України завоювала золото. Олена теж не вперше їздить та перемагає», — каже тренер.

Суперники у юних тернівчан були досить сильними та досвідченими, серед яких були і призери Чемпіонату Європи та учасники Чемпіонату світу в Японії з кіокушин карате.

«Хочу подякувати спорткомітету і батькам спортсменів за підтримку», — додав Валентин Зубер.

За останній час, в період пандемії коронавірусу, Чемпіонат України — це перші змагання такого рівня, в яких тернівські каратисти взяли участь. А ще на Чемпіонаті області, що проходив в кінці лютого, Кирило Прокопчук та Олександр Харченко посіли 1 місця і стали чемпіонами області.

Наразі команда готується до змагань у Мінську, що пройдуть у квітні, а також до майбутнього Чемпіонату Європи.