Тернівський гірничний ліцей: Вчимося. Працюємо. Думаємо про майбутнє


Більше 50 років Тернівський гірничий ліцей готує кваліфікованих робітників для вугільних шахт, а також кухарів, продавців продовольчих товарів. Ліцей може похизуватися багатою матеріальною базою. Для придбання навичок за професіями створені майстерні з спеціальним обладнанням: високовольтною пусковою апаратурою, гірничими машинами; лабораторії та навчальні кабінети з сучасним комп’ютерним оснащенням. Для розвитку творчості придбані сучасні музичні інструменти, оснащений сучасною апаратурою актовий зал. Не мало уваги приділяється спортивному життю: працюють секції волейболу, футболу, баскетболу, настільного тенісу; завжди відкриті зали боксу, тренажерний зал, спортивний зал та інші.

Для навчання створені всі необхідні умови. І все педагоги розуміють, що у них подвійне завдання, тому що крім середньої освіти наші учні — майбутні робочі. Педагогічний колектив у нас складається з 32 співробітників. Це майстри виробничого навчання та викладачі шкільних і спеціальних дисциплін з яких 7 осіб це викладачі вищої категорії та 5 викладачів має звання методисти. Багато уваги приділяється сучасним методам навчання.

Кожного року до ліцею приходять навчатися більше 150 новачків не тільки з Тернівки, але й з Павлограду, Богуслава, Богданівки та інших населених пунктів. Але останнім часом робітничі професії стають дедалі менш популярними серед молоді. Всі мріють здобути вищу освіту і зайняти місце керівника, а не робітника. По офіційним даним Міністерства освіти України, зараз склалася така ситуація в країні що на одного робітника (випускника профтехосвіти) приходиться 5 керівників (випускників ВУЗів).  Але молодь забуває про те, що найчастіше матеріально забезпечують їм навчання , якраз таки  батьки, які працюють на місцевих шахтах.

«Батьки повинні зрозуміти одне: здобування робітничої професії це важливий крок на початку самостійного життя. Випускники ліцею отримують вищу освіту працюючи на виробництві вже з певним багажем  необхідних знань. Я впевнений в тому, що будь який учень нашого ліцею дасть фору учням  технікумів за своєю професійною майстерністю», — сказав директор ліцею Сайфій Сайфієв.

Дуже багато питань сьогодні виникає про майбутнє шахт, а також ліцею.

По – перше, закриття шахт це процес не швидкий, пройдуть роки, а може і десятиліття. На місцевих шахтах, як і раніше, колосальна нестача робочих рук. Наших випускників з радістю чекають не тільки на підприємствах України, а й за кордоном.  Тернівський ліцей  гарантує працевлаштування всіх випускників, чого не можуть зробити ні технікуми, ні ВУЗи.  

По–друге, в рамках освітньої реформи, старшокласники шкіл будуть зобов’язані отримувати  робітничу професію і Тернівський ліцей не залишиться осторонь, ми залюбки запропонуємо всім свої потужні можливості.

По-третє, звичайно, ведеться пошук відкриття нових спеціальностей.

На останок хочеться сказати про те, що  Тернівський гірничий ліцей тримає високі позиції серед профтехнічних закладів області, багато досягнень у учнів і в обласних, регіональних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, змаганнях.  Завітайте до нас! Нам є чим пишатися, нам є чого досягати разом з вами. ( Наш сайт http://www.tpgl.org.ua/)

Дар’я Венту

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *