2 млн тонн вугілля для української енергосистеми: шахтарі ДТЕК Павлоградвугілля нарощують видобуток вугілля


З початку 2021 року шахтарі об’єднання ДТЕК Павлоградвугілля (Дніпропетровська область) добули 2 млн тонн вугілля газової марки — основного палива для вітчизняних теплоелектростанцій, які забезпечують стабільну роботу енергосистеми в осінньо-зимовий період. Також ДТЕК поповнює склади ТЕС імпортним вугіллям з Казахстану і Польщі.

Видобуток на десяти шахтах ДТЕК Павлоградвугілля ведеться з 20 лав. Середньодобовий видобуток — понад 44 тисяч тонн вугілля. На підприємствах об’єднання також готують нові лави та гірничі виробки. З початку року вже підготували близько 10 км гірничих виробок і запустили в роботу три нові лави (на шахтах Павлоградська, Тернівська і їм. Героїв космосу). До березня видобуток почнеться ще з двох очисних вибоїв.

«В осінньо-зимовому періоді (ОЗП) 20/21 навантаження на теплову генерацію ДТЕК на 50% вище, ніж в попередньому. Ми, як надійна і відповідальна компанія, заздалегідь підготувалися до зими: станом на 1 жовтня 2020 року на складах ТЕС ДТЕК Енерго було накопичено понад 2,1 мільйона тонн вугілля. І цього було більш ніж достатньо для проходження ОЗП в затвердженому прогнозному балансі. Але, на жаль, ремонти атомних енергоблоків припали на зимовий період, і завдання компенсувати їх потужність лягло на теплову генерацію. Закономірно, що вугілля спалювалося з підвищеною інтенсивністю. Тому для того, щоб в українців було світло і тепло в будинках, наші підприємства працюють на межі можливостей», — пояснив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

Крім нарощування видобутку на власних підприємствах, компанія також імпортує вугілля з Казахстану і Польщі. Це дозволяє забезпечити безперебійну роботу ТЕС ДТЕК Енерго і всієї енергосистеми України.

«ДТЕК Енерго робить все можливе, щоб забезпечити свої теплоелектростанції необхідним обсягом вугілля для проходження ОЗП. Ми знайшли й альтернативні джерела оперативно поповнити склади ТЕС — почали завозити вугілля з Казахстану і Польщі. Сьогодні близько 100 тисяч тонн імпортного палива вже прийшли на Бурштинську, Добротвірську і Запорізьку ТЕС. Ми також наростили постачання антрацитового вугілля від нашого шахтоуправління Обуховське. У лютому на наші станції сумарно зайде понад 400 тис. тонн імпортного вугілля. Звичайно, імпорт — це тимчасовий і крайній захід. Сьогодні постачання вугілля з інших країн вимушена необхідність для стабілізації складної ситуації в енергетиці», — резюмував Ільдар Салєєв.

Всього до кінця року на шахтах ДТЕК Павлоградвугілля планують видобути понад 15 млн тонн вугілля.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *