В Тернівці відкрилася творча майстерня «Блік»


Трішки більше місяця в Тернівці працює нова творча майстерня «Блік», яку відкрили двоє молодих людей – подружжя Яни та Олексія Разініних. В цій майстерні на замовлення та заради благодійності виготовляють яскраві фігурки з пінополістиролу (пінопласту), діти малюють та грають в ігри тощо. Подробиці, історію виникнення та основну мету створення майстерні ми вирішили розпитати у її власниці.

Сама Яна — дуже творча людина. Вона — художниця. Більше року працювала в Молодіжному центрі «InTern», де проводила безліч занять та тренінгів з малювання, виготовлення поробок, кінопоказів, флешмобів та акцій. За її плечима реалізація кількох соціально-направлених проєктів та багато іншого. А зараз Яна разом з чоловіком (ветераном АТО/ООС) нарешті відкрили майстерню своєї мрії.

«Я люблю малювати з самого дитинства – пішла у свого батька. Я дуже мріяла, щоб в центрі нашого міста з’явилася така майстерня. Ні, не просто якась маленька арт-студія, де просто малюють, а саме майстерня, — розповідає Яна. – Коли я працювала в «Інтерні», ми разом з його працівниками та Льошею писали соціальні проєкти для конкурсу грантів від МОМ (Міжнародної організації з міграції – ред.) для підтримки реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх родин. Два з цих проєктів «Тернівка – єдина родина» та «Різні, але рівні» вже успішно реалізовуються на базі Молодіжного центру». Однак її чоловік на цьому не зупинився. Захотів щось зробити особисто для себе та своєї родини. Олексій написав новий проєкт (бізнес-план), виграв та отримав грант на його реалізацію по Програмі «Започаткування та розвиток бізнесу ветеранів конфлікту на сході України» або «Власна справа» від МОМу (за фінансової підтримки ЄС). До речі, окрім нього грант на відкриття власної справи виграли ще два тернівчанина – учасника АТО.

Спочатку за кошти гранту Олексій придбав спеціальний станок, який за допомогою комп’ютерної програми вирізає будь які фігури. Також він купив станок для випалювання по дереву.

Навесні він вирізав фігурки на замовлення вдома, а Яна допомагала їх розмальовувати. А коли вже пішла з Молодіжного центру, відчула в собі нові сили продовжувати займатися із дітьми малюванням та різноманітними майстер-класами. Тоді вони і вирішили відкрити щось своє, а саме Творчу майстерню «Блік». Для цього закупили матеріали, меблі, знайшли та орендували приміщення в центрі міста. І ось 1 листопада майстерня відкрилася.

Поки Олексій виконує замовлення в майстерні, Яна тут же займається образотворчим мистецтвом з дітьми – групами та індивідуально.

«Окрім того, що діти малюють, ввечері після 18.00 ми влаштовуємо для них чаювання та дискотеки», — додає майстриня.

Що стосується фігурок з пінопласту, то на станку можна вирізати будь що — об’ємні букви, логотипи фірм чи підприємств, казкових персонажів, героїв мультфільмів, зірочки, сонечко, сердечко тощо. А перед новорічно-різдвяними святами в майстерні дуже багато замовляють сніговиків, Снігурочок, Дідів Морозів, новорічних оленів, сніжинки, ялинки та інше.

До речі, коли Олексій тільки починав цю справу, Яна попросила його вирізати кілька десятків фігурок (казкових персонажів та героїв мультфільмів) для проведення майстер-класу з їх розмалювання. І вже на перший такий майстер-клас прийшли 35 дітей, щастя у яких не було меж. Розмалювавши власноруч фігурку улюбленого персонажу, діти забирали її додому.

«Я проводила такі майстер-класи вже не один раз. Вони користуються попитом — дітям дуже подобається. Окрім фігурки вони забирають із собою ще купу подарунків», — додає Яна.

До речі, нещодавно подружжя провели благодійну акцію «Малюємо за життя» по збору коштів для тернівчанки Лариси Махінько, яка хворіє на рак. Всі кошти, які Яна заробила на майстер-класах та заняттях, були відправлені на рахунок хворої жінки. Ще одну таку благодійну акцію вони планують провести перед Новим роком. Люди зможуть допомогти вищезгаданій тернівчанці грошовими коштами. А за свою благодійність отримають фігурку сніжинки, яку зможуть самостійно зрізати з ялинки чи гілок дерев.

В майбутньому Яна з Олексієм також планують проводити на базі майстерні патріотичне виховання дітей та молоді.

«Ми хочемо проводити для дітей різноманітні ігрові години. Зараз ми робимо ремонт в майстерні, заказали в ательє м’які пуфики, купили проєктор для презентацій і відеопоказів, придбали різноманітні настільні ігри, — каже Яна. – Скоро тут з’явиться репетитор з англійської мови. А ще ми будемо тут грати з підлітками та дорослими у Мафію».

До речі, в Творчій майстерні «Блік» перед новорічно-різдвяними святами планують відкрити справжню резиденцію Діда Мороза – з ялинкою, новорічними прикрасами, ліхтариками, казковою скринькою, різдвяною пічкою та оленями. Діти зможуть прийти сюди на майстер-клас та маленьке свято, написати листа і за допомогою ельфів передати його особисто Діду Морозу.

Довідка: Для того, щоб записатися на майстер-класи, заняття чи зробити замовлення ви можете звернутися за адресою: вул. Харківська, 26ж, за тел. 066 4066596 або за допомогою сторінки у Фейсбуці під назвою «Творча майстерня «Блік».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *