«Захисники Батьківщини»: за покликом серця, вони віддають частину свого життя заради допомоги іншим

Україна відзначає Міжнародний день волонтера 5 грудня. Україна — єдина країна в світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня.

Волонтер – це доброволець, а точніше доброчинець, який своїми справами, служінням нужденним засвідчує найкращі якості людини: небайдужість, співчуття, жертовність.

Війна на сході країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.

Дніпропетровщина і сьогодні є центром волонтерського руху. Самостійно або співпрацюючи з владою, волонтери здійснюють величезну роботу в царині підтримки тих, хто найбільше потребує допомоги, інколи не зважаючи на особисте життя та вільний час. Але найголовніше – вони віддають всім, кому допомагають, свої щирі серця. Їх активна життєва позиція, чуйне ставлення до потреб інших людей викликають глибоку повагу. Добрі справи не залишаються непоміченими – вони, мов маяки, світять тим, хто чекає допомоги.

Громадська організація воїнів АТО та волонтерів «Захисники Батьківщини» була створена в березні 2016 року до складу якої, увійшли всього троє людей. Трохи пізніше до волонтерського руху приєднались тернівчани, ветерани АТО, які повернулись із зони бойових дій. Наразі організація налічує більше 150 членів та продовжує свою волонтерську діяльність, допомагаючи військовим. На даний час волонтерський рух в Тернівці дуже розвинений. До допомоги тернівчанам долучились громадяни Італії, Канади, Польщі, а також зі всіх куточків України.

«Перший раз я поїхав на фронт в 2015 році після того, як в зоні бойових дій загинув мій брат. 22 січня 2015 року він разом зі своїми  побратимами не здався в полон та був розстріляний окупантами. Саме після цієї події я вирішив займатися волонтерством. Спочатку допомагав батальйону, де загинув мій брат, а пізніше став допомагати тернівчанам, які знаходились в зоні бойових дій. 2015-2016 роки були дуже важкими для наших воїнів. Наші захисники потребували елементарних речей: від їжі до до теплих речей та медикаментів», — розповідає голова організації Олег Колесник.

Місцева влада виділила для громадської організації приміщення під гуманітарний центр, де збирають всю необхідну допомогу для наших військових. На базі штабу активісти виготовляють власноруч маскувальні засоби захисту, ветерани АТО ремонтують військову техніку та допомагають налагоджувати системи спостереження та зв’язку. Майже за п’ять років існування організації волонтери та ветерани АТО створили невеличкий «Музей війни», який можуть відвідати всі бажаючі, а також збирають колекцію шевронів різних підрозділів та батальйонів. Власники деяких шевронів, на жаль, вже загинули.

Активну участь у допомозі волонтерам беруть небайдужі тернівчани, керівники підприємств та шахтних профспілок, підприємці, родини загиблих в зоні АТО тенівчан, місцева влада та тернівські школярі. З самого початку війни найбільший дитячий, волонтерський рух розгорнувся на базі ЗЗСО№4, завдяки бібліотекару школи Світлані Йосиповні. Не менш важливу підтримку нашим військовим надають і учні ЗЗСО№5,6,1 та 7, організовуючи різноманітні ярмарки та акції для збору необхідної допомоги нашим захисникам.

«Найбільше військові радіють домашнім смаколикам, а ось особливо – дитячим листам, малюнкам та оберегам, які власноруч виготовляють тернівські школярі. Для наших військових — це найбільша підтримка та емоційна мотивація!», — поділився голова організації.

Цього року ГО «Захисники Батьківщини», в особі голови організації Олега Колесника, представляє Тернівку на рівні області в Раді ветеранів при Дніпропетровській облдержадміністрації.

Крім волонтерської діяльності ГО «Захисники Батьківщини» відстоює права всіх учасників бойових дій та родин загиблих і безвісти зниклих воїнів, надаючи юридичну, медичну допомогу та займається реабілітацією ветеранів АТО.

«Мені б дуже хотілося, щоби матері дочекалися своїх синів з війни живими і мали можливість обійняти їх. Що ж стосується волонтерства, немає значення твоя зайнятість, твій вигляд, твоя етнічність або виховання. ДНК захисника чи волонтера – це якість, яка виходить за межі всіх цих понять. У когось вона є, у багатьох немає. Дякуємо кожному, хто долучається до допомоги і підтримує захисників України! Ми відчуваємо вашу підтримку. Вітаю всіх зі святом! Слава Україні!», — сказав голова ГО «Захисники Батьківщини» Олег Колесник.

Хорошим подарунком на День волонтера буде ваша допомога — невеликий благодійний внесок, прояв турботи і теплоти по відношенню до тих, кому це потрібно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *