В Україні планують закрити 15 державних вугільних шахт

Під час реформування вугільної галузі в Україні буде закрито щонайменше 15 державних шахт. Їхній стан не дозволить знайти для них приватних інвесторів. Про це повідомив заступник міністра енергетики Максим Немчинов, інформує профільний сайт про енергетику Kosatka.Media.

«За нашими підрахунками, можливо, мінімум 15 шахт із 33, які діють сьогодні, буде закрито. Проблема досить серйозна», – сказав Немчинов.

За його словами, є лише дві державні шахти, які гарантовано продовжать працювати, оскільки вони мають добрі перспективи видобутку та збуту продукції.

Міністерство енергетики України планує завершити реформування вугільної галузі до 2030 року.

«Якщо заступник міністра вважає, що шахти необхідно продати по вартості землі – за одну гривню, то люди, які отримають доступ до такої приватизації щонайменше через декілька років закриють шахти. Отримавши об’єкти задаром, здадуть шахтне обладнання на металолом, кольорові метали. Затоплять шахти варварським способом. Це тема не справа одного чиновника. Питання занадто глобальне і вирішувати його треба за участі Кабінету Міністрів, Мінфіну, Мінекономіки, безумовно профільного міністерства, обласних адміністрацій, мерів шахтарських міст, а також за участю профспілок та трудових колективів, — написав на сторінці у Facebook Михайло Волинець. — Ніхто не дозволить так з кондачка і так безвідповідально створювати проблему одразу в кількох областях. Є світовий досвід проведення реструктуризації вугільних підприємств і найкращий з них німецький. А просто випадковим людям, що беруть на себе відповідальність робити легковажні заяви, пояснюю, що за це доведеться відповісти».

Як на це реагують самі шахтарі?

Жителі шахтарських міст закриття шахт вважають цілком реальним варіантом розвитку подій, оскільки вони вже бачили подібні випадки в інших містах. При цьому немає однозначного ставлення до того, що шахти закриватимуть.

Учасники опитувань погоджувалися, що потрібно закривати нерентабельні підприємства. З іншого боку, тема закриття дуже болюча для аудиторії — людям навіть складно говорити про це. В основному все зводилося до пропозиції «а давайте модернізуємо обладнання і всі проблеми в галузі зникнуть.

Населення не розглядає закриття шахт як курс розвитку свого регіону. «Жителі орієнтовані на порятунок галузі. Коли людей питали про закриття шахт у найближчі 20-30 років, то реакція була емоційною і негативною, тому, що шахта є основним джерелом доходів.

І тільки іноді люди говорили, що в разі поступового закриття можна зайти альтернативу і можливості для перекваліфікації», – підсумував керівник відділу енергетики громадської організації «Екодія» Костянтин Криницький. Також опитування показали, що закриття шахт може підштовхнути людей до масових протестів і міграції (в інший регіон або іншу країну).

ИсточникДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *