Оголосили переможця конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба

Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України оголосив переможців.

Про це повідомив на брифінгу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає кореспондент Укрінформу.

«Журі отримало 125 робіт. З них до конкурсу було допущено 112 робіт. Пройшло кілька турів голосування, в результаті визначено переможця.

Не було призначено другу премію, проте було призначено третю премію. Я радий, що сьогодні оргкомітет ухвалив рішення і було обрано переможця. І цей переможець Олексій Кохан. Відповідно з ним Мінкульт укладе угоду».

Своєю чергою міністр юстиції Денис Малюська додав, що «далі буде підготовлено технічний опис та юридичні нюанси використання проєкту великого Державного герба. І напрацювання будуть передані від Кабміну до Верховної Ради. Далі народні депутати опрацюють і зареєструють відповідний законопроєкт. Відтак порядок використання, опис держсимволів, зокрема великого Державного герба буде оформлений законом».

“Ця робота вже була представлена ще в 1997 році, і тоді навіть ішла на перемогу, але з різних причин той конкурс закінчився нічим. Кохан подав роботу без змін. І серед усіх вона виглядала найкраще. Ця робота виконана в авторському стилі, тут немає ніяких запозичених форм, чужих елементів. По-друге, вона якісно вирішена геральдично за змістом і за формою, якісно вирішена з художнього боку”, — сказав голова журі.

Він додав, що в роботі дуже добре композиційно відображена ідея соборності, єдності України — у фігурах Архангела Михаїла та Лева. Щодо козака з мушкетом, автор знайшов оригільне рішення — цей козак знаходиться на хоругві, яка увінчує малий Державний герб. Якщо розглядати цілий герб, за його словами, він розповідає історію становлення Української держави.

Гречило зазначив також, що з боку журі були висловлені певні незначні побажання щодо доопрацювання, але, виходячи з умов конкурсу, вони є рекомендаційними, хоч і легко вирішуваними.

За матеріалами https://www.ukrinform.ua/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *