Як не заблудитися в бюлетенях на місцевих виборах? Інструкція

Як не заблудитися в бюлетенях і правильно розставити всі галочки, пояснює координатор з комунікацій громадської мережі «Опора» Юрій Хорунжий.

25 жовтня виборець отримає 4 виборчі бюлетені для голосування за кандидатів на посаду:

1) міського голови — світло-рожевого кольору ;

2) депутатів міської ради — світло-жовтого кольору;

3) депутатів районної ради — світло-сірого кольору;

4) депутатів обласної ради — блакитного кольору.

Як виглядатиме новий бюлетень?

Нові бюлетені отримає кожен виборець для голосування за кандидатів у депутати до обласної та районної ради. А також отримають ті виборці, які обиратимуть міську (сільську або селищну) раду із кількістю виборців 10 тисяч і більше.

Такий бюлетень міститиме ліворуч назву партії, посередині два квадратики для голосування, а праворуч список прізвищ із 5–12 кандидатів від цієї партії.

Тепер виборець визначає фінальний список депутатів у раді від партії, але партія на свій розсуд визначає порядковий номер кандидата.

Як користуватися новим бюлетенем?

У першому квадратику ставимо «плюсик» або будь-яку іншу позначку, обираючи партію, а в сусідньому квадратику вписуємо за трафаретом номер кандидата від цієї партії (від 1 до 12).

Варто зауважити, що вносити треба максимально точний номер, який зазначено поряд із прізвищем обраного кандидата, наприклад 06, або 6; 10 або 12 тощо. Радимо ці цифри вписувати так, як раніше писали індекси на листівках і поштових конвертах в Україні. Проте Центральна виборча комісія роз’яснює, що головне, щоб була розбірливо написана цифра, яку можна легко встановити.

Що робити, якщо помилилися?

Виборчий кодекс України передбачає для виборця право на помилку. У такому випадку:

  1. Виборцю необхідно невідкладно звернутися до члена виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень, із письмовою заявою та проханням видати інший бюлетень;
  2. Виборець отримує новий виборчий бюлетень в обмін на зіпсований так само, як отримував перший.

Як ми обираємо міського голову?

Тут все просто: бюлетені звичної для нас форми, як були раніше на місцевих виборах і на виборах президента, просто необхідно поставити галочку / плюсик біля кандидата, якого ви підтримуєте.

Маска як паспорт

Так, без маски вам проголосувати не вдасться. Тому беріть маски, паспорти з собою та ручку, і ще Кабмін радить залишати дітей удома.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *