45 років – як одна мить…

Тернівська загальноосвітня школа № 5 у цьому році відзначає свій 45-річний ювілей. У далекому 1975 році двері школи гостинно відчинились перед першими в її історії вчителями та учнями.

У зв’язку зі швидкими темпами росту чисельності населення, пов’язаних з освоєнням нового вугільного басейну, у місті Тернівка у далеких 1970-х…роках виникла потреба появи нових шкіл. Середня школа №5 була збудована і здана в експлуатацію менш, ніж за півроку. Ця унікальна за проектом споруда з тієї пори є одним із провідних навчальних закладів міста.

У найперший свій робочий день середня школа № 5 прийняла в свої обійми  1179 учнів 1 — 10-х класів. Поріг нової будівлі школи переступило багато талановитих і яскравих педагогів, на чолі з таким же талановитим і яскравим директором школи Полторацьким Іваном Микитовичем.

Нелегко було йому піднімати цю школу, але залізний характер та наполеглива вдача керівника зробили свою справу. Вже через рік колектив середньої школи № 5 зарекомендував себе як найкращий у районі. До складу цього завзятого, талановитого та наполегливого педагогічного колективу належали вчителі, які і сьогодні з радістю відвідують стіни рідної школи і є для молодого покоління вчителів наставниками та порадниками. Це Гляненко Людмила Василівна, Махоніна Любов Іванівна, Паршук Світлана Яківна, Іщенко Лідія Григорівна, Некрасова Тетяна Григорівна, Лимонова Світлана Сергіївна, Синєбок Валентина Петрівна, Ясько Тетяна Олександрівна, Бас Олександра Іванівна, Покотило Валентина Валентинівна, Кучерова Людмила Дмитрівна,  Богдан Антоніна Іванівна, Махонін Василь Іванович, Потапова Тетяна Павлівна, Максимова Тамара Федорівна, Мосунова Надія Геннадіївна, Галушкіна Ольга Миколаївна.

Ми пам’ятаємо і тих педагогів, світло від яких, ще довгий час буде зігрівати всіх нас. Вони не дожили до цього ювілею, але нехай будуть благословенні їх імена: Полторацький Іван Микитович, Полтарацька Зинаїда Дмитрівна, Липов Олександр Володимирович, Рибаков Володимир Радионович, Попович Галина Степанівна, Попович Олександр Ілліч, Нємцова Поліна Морцелівна, Палагіцька Людмила Іванівна, Кузьмєнко Віра Олексіївна, Федотова Любов Степанівна, Гомонова Світлана Федорівна, Савельєва Ніна Миколаївна, Єгорова Раїса Яківна, Чиркова Юлія Наумівна, Коломієць Ольга Миколаївна, Воронкіна Ніна Федорівна, Афончева Ерна Володимирівна, Мазурьонок Луїза Григорівна, Орлов Валентин Дмитрович.

Першокласників 1975 року зустріли на шкільному порозі їх перші вчителі Федотова Любов Степанівна, Бас Олександра Іванівна, Бахрах Раїса Йосипівна. 1976 рік – рік першого випуску, який вивели в життя Гомонова Світлана Федорівна, Чубченко Микола Олексійович, Літенко Валентина Віталіївна. Школа пам’ятає цих випускників. В кінці першого навчального року їх було 97 учнів.

Ідейним було життя 70-80 років. Піонерські загони, збори тощо…А на чолі піонерської організації стояла молода і тендітна дівчина —  старша піонервожата Світлана Яківна Паршук, яка присвятила всю свою трудову діяльність (а це близько 40 років) школі №5.  

Багаточисленні походи по рідному краю, туристичні зльоти, участь у конкурсах художньої самодіяльності. В перший рік навчання в школі почав своє існування вокально-інструментальний ансамбль, засновниками якого стали випускники того року Валуєв Юрій, Коваленко Віктор та дев’ятикласник Варнін Андрій. Але активність проявляли  не тільки учні, але  й вчителі. Беручи участь у міських вечорницях, у педколективу школи виникла ідея створити хор  вчителів. Так з 1978 року і, приблизно, чотири роки поспіль учительський хор розгортав свою активну діяльність. За що і був нагороджений безкоштовною чотириденною поїздкою на екскурсію  до м. Києва.

Ця активність не зникла і до сьогодні. Завітавши до школи на 40-річний ювілей, учасники тогочасного учительського хору продемонстрували майстер-клас.

 З того часу школа підтримує цю співучу традицію. Вокальний колектив вчителів постійно оновлюється та розширюється і прикрашає своїми виступами різноманітні шкільні свята та заходи.

Протягом існування школи в учительську сім’ю вливалися нові колеги, яких очолювали талановиті та завзяті керівники – директори школи. Кожен  з них прагнув зробити свій вагомий внесок у розвиток рідної школи.

Після Івана Микитовича обов’язки директора школи виконувала Савченко Людмила Деомидівна.

Вона налагодила тісний шефський зв’язок із шахтою Західно-Донбаська на довгі-довгі роки. З кожним роком ці зв’язки ставали все міцнішими і сприяли поліпшенню умов для навчання учнів у рідній школі.

            У 1987 році директором школи стала Левицька Лариса Іллівна.

Вона ініціювала оновлення шкільних меблів та класних кімнат, а також прикрасила приміщення школи яскравою картинною галереєю, яка і сьогодні займає почесне місце в нашій школі.

Найголовніше те, що творцем цієї галереї був талановитий та творчий учитель малювання та креслення —  Липов Олександр Володимирович.

 В тих далеких 80 –тих роках залишився вічно 18-річним випускник школи, який загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Це – Ігор Петров — випускник 1984 року. При вході до шкільної будівлі розміщений меморіал пам’яті загиблого, а також його іменем названа вулиця  нашого міста.

У 1991 році цю естафету керуючого перейняла Махоніна Любов Іванівна.                                               

За період роботи на посаді директора Любов Іванівна започаткувала співпрацю з Державною гірничою академією України, яке тривало близько 15 — ти років. У школі з’явилися перші комп’ютери, які подарувала шахта Західно-Донбаська, на чолі якої тоді стояв Юрій Михайлович Халимендик. Крім того, середня школа № 5 стає першою школою в Тернівці з українською мовою навчання.

2001 року на посаду директора призначено Борисову Наталію Сергіївну, яка і надалі продовжувала співпрацю з гірничою академією.  

 Наталія Сергіївна сприяла відкриттю другого комп’ютерного класу в школі. Підтримуваласпівдружні стосунки з шефами шахти Західно-Донбаської, завдяки яким значною мірою були оновлені шкільні приміщення (зроблений новий шкільний інформаційний куточок «А що у нас?» та куточок нашої особливої спортивної гордості «Наші перемоги» та багато ще чого іншого).

З 1 вересня 2014 року й до сьогодні директором школи працює Тетяна Іванівна Тагієва.                                                                

Вона продовжує справи своїх попередників щодо оновлення приміщення школи, поліпшення її матеріальної бази і, найголовніше, підтримання позитивного іміджу школи №5. Прикладом небайдужого ставлення Тетяни Іванівни до стану рідної школи є оновлення актової зали, спортивних роздягалень, санітарно-гігієнічних кімнат. Для своїх колег Тетяна Іванівна є зразком компетентності, професіоналізму та високої працездатності. Під її керівництвом сьогодні працюють 53 чудових педагога.

Із них мають вищу кваліфікаційну категорію 20 вчителів, першу категорію – 13. Вчитель Танцерова Ірина Вікторівна має звання «Вчитель методист».

 Звання «Старший вчитель» мають сім вчителів: Тагієва Тетяна Іванівна,  Войтюк Наталія Миколаївна, Козаченко Антоніна Михайлівна, Шемет Лідія Олександрівна, Земцова Людмила Анатоліївна.  Вчителі, які мають нагороду «Відмінник освіти» — Тагієва Тетяна Іванівна, Танцерова Ірина Вікторівна, Шемет Лідія Олександрівна, Крім того, в школі є багато молодих і талановитих учителів, які тільки починають свій педагогічний шлях.

Учителі постійно намагаються підняти якість знань учнів з предметів та розвивати їх творчі здібності, також виводити на обласні та Всеукраїнські рівні з предметних олімпіад. Щорічно переможцями олімпіад міського рівня стають від 20 до 40 учнів, а обласного рівня від 9 до 11 учнів  школи.

            Випускників школи № 5 можна зустріти скрізь. Це високопрофесійні і сумлінні робітники: лікарі, медичні робітники, приватні підприємці, працівники органів влади, працівники банків, юридичні працівники, працівники сфери гірничої промисловості тощо. Крім того,  педагогічну працю полюбили 36 випускників школи. Сьогодні в її стінах працюють учителями Баранова Ірина Олександрівна, Мишкіна Світлана Володимирівна, Луцик Сергій Богданович, Красильникова Тетяна Василівна, Євсюкова Анастасія Олександрівна та Малютіна Світлана Сергіївна.

            Любов до вчительської праці передається від покоління до покоління. Школа № 5 не є виключенням, бо в ній зароджувалися вчительські династії.

Це Борисова Наталія Сергіївна – Борисова Олена Миколаївна         

Махоніна Любов Іванівна — Дірінг Тетяна Василівна

Малая Віра Петрівна — Мишкіна Світлана Володимирівна

Ярошенко Галина Сергіївна — Кізікова Наталія Олександрівна

Овчаренко Марія Свиридівна — Овчаренко Наталія Іванівна

Турчина Людмила Михайлівна – Турчина Ольга Олександрівна

Свєтогорова Ніна Олександрівна  — ГорінаТетяна Геннадіївна

Школа пишається кількістю медалістів. За всю свою історію з її стін вийшло 43 золотих, 27 срібних медалістів. Деякі з них навіть складають родинні династії медалістів. Такими є Суглобова Наталія та Суглобова Юлія, Колоколов Андрій і Колоколов Юрій, Турчина Ольга і Турчин Андрій.

Тернівська загальноосвітня  школа № 5 — це школа прекрасного минулого і цікавого майбутнього, вона є однією з  найкращих шкіл міста. В ній завжди працювали і працюють  віддані і завзяті вчителі, які несуть учням не тільки свої знання, а й дарують турботу, підтримку і тепло своєї душі. Тут навчалися і навчаються чудові і талановиті учні. Тут працює відданий своїй справі  гарний технічний персонал, щоденний внесок якого так необхідний для життєдіяльності навчального закладу.

День народження школи – це свято для всіх!

Хай лунає в ній завжди радісний сміх,

Хай збирають всіх дзвоники ранком щодня,

Хай щасливою буде шкільна вся сім’я!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *