Через борги за електроенергію ДП «Дніпро-Західний Донбас» водоканалу знову обмежать електропостачання


ДТЕК Дніпровські електромережі змушений повідомити про обмеження електропостачання ДП «Дніпро-Західний Донбас», яке відбудеться 29 вересня згідно з вимогою Закону «Про ринок електричної енергії». Причина – невиконання керівництвом водоводу гарантійних зобов’язань погашення заборгованостей.

ДП «Дніпро-Західний Донбас» (ДЗД) системно порушує графік погашення заборгованості та ігнорує розрахунки за поточний розподіл електроенергії, що призвело до накопичення загальної заборгованості більше 105 млн грн, з яких щодо 40 млн грн боргу не визначено графіку реструктуризації і погашення заборгованості. 6 серпня 2020 року, після відповідного попередження, було обмежено електропостачання водоводу, – за систематичні порушення оплати боргу.

За сприяння Дніпропетровської обласної ради було знайдено кошти на погашення частини заборгованості і сплачено 8 млн грн.  Для вирішення проблеми було проведено додаткові переговори з керівником  ДП  ДЗД. Проте, на жаль, станом на 28.09.2020 так і не було підписано графік реструктуризації заборгованості терміном на 28 місяців. Графік реструктуризації дозволив би водоканалу погашати заборгованість протягом тривалого періоду часу і, разом з тим, забезпечив умови для стабільного функціонування оператора систему розподілу. Фінансова дисципліна клієнтів є необхідною умовою для роботи ОСР: закупівлі матеріалів, виконання  робіт із обслуговування енергетичної інфраструктури області  та ліквідації аварій.

ДТЕК Дніпровські електромережі підкреслює: своєчасна сплата за розподіл електроенергії та виконання графіка погашення заборгованості – прямий обов’язок споживача. У разі невиконання споживачами свого обов’язку по оплаті оператор системи розподілу змушений обмежити електропостачання боржнику, відповідно до закону України «Про ринок електричної енергії».  Обмеження відбудеться 29 вересня.

ДТЕК Дніпровські електромережі закликає керівництво підприємства вирішити проблему заборгованості, а керівництво Дніпропетровської області – сприяти вирішенню ситуації в рамках  їх повноважень.

Нагадаємо, заборгованість ДЗД почала формуватися з 2010 року. Державне підприємство регулярно ігнорувало оплату розподілу електроенергії і зривало графіки погашення заборгованості, що призвело до накопичення загальної заборгованості в розмірі 113,4 млн грн. З початку 2020 року підприємство повністю зупинило виплати як за поточний розподіл, так і за попередні заборгованості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *