Під заставу у 250 тисяч підприємця Миколу Гаврилова звільнили з-під варти


У понеділок, 14 вересня, у Павлоградському міськрайонному суді впродовж чотирьох годин обиралась міра запобіжного заходу для одного з засновників ТОВ «Чугуєво» у Межівському районі, підприємця та мецената хутора Чугуєво, про який ми вже вам розповідали,  Миколи Гаврилова, якого напередодні (13 вересня) показово заарештували павлоградські правоохоронці під час проведення ним свята – Дня фізкультури і спорту у селі Новопавлівка та на очах у кількасот односельчан та відомого стронгмена України Василя Вірастюка.

Нагадаємо, що віднедавна Миколу Гаврилова звинувачують в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 300 тисяч гривень від колишньої голови Новопавлівської сільської ради, яка, до речі, позбавилась цієї посади в минулому році за ініціативи саме цього обвинувачуваного та місцевих депутатів. Також вони не дали колишній сільській голові незаконно забрати у громади села шляхом махінацій та переписати на своїх дітей та близьких родичів майже 600 га землі. Більше того, за словами обвинувачуваного та його адвоката, ця жінка, користуючись службовим становищем, користувалась двома земельними ділянками не за їх прямим цільовим призначенням, отримуючи при цьому вигоду для себе і наносячи збитки місцевому бюджету.

У цей час під стінами суду зібралося близько 60-70 осіб з числа сільських жителів, інтереси яких свого часу захистив Микола Гаврилов, і які завдяки йому мають роботу та вісі умови для розвитку й відпочинку в селі.

Судом були вивчені всі матеріали судової справи та встановлено відсутність підстав для обрання відносно затриманого, як того просили слідчий і прокурор, запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Прокуратур просив суд взяти Гаврилова під варту або застосувати до нього запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 630 тисяч грн, бо, мовляв, його вчинок позиціонують як тяжкий корупційний злочин. Прокурор та слідчий також зазначили, що до 13 вересня Гаврилов знаходився у розшуку через відкрите кримінальне провадження. Хоча сам обвинувачуваний, що наразі проживає у Києві, від слідства та поліцейських не ховався. Більше того, він часто відвідував Новопавлівку по робочих та сімейних справах.

Водночас адвокат обвинуваченого, довів, що в діях його підзахисного фактично немає складу злочину, так само як і немає ризиків підсудного, який не був раніше судимий, має позитивну характеристику, міцні соціальні зв’язки, а також хворого сина і дитину-сироту на утриманні та протягом багатьох років активно допомагає розвитку рідного села.

З урахуванням того, що досудове розслідування триває, прийнявши до уваги всі аргументи зі сторін обвинувачення та захисту, суд визнав можливим і ухвалив рішення застосувати до Миколи Гаврилова запобіжний захід — заставу у розмірі 250 тис. грн.

Наразі триває досудове розслідування. А підприємець був звільнений з-під стражі під заставу.

Односельці, що приїхали з метою підтримки, з радістю та аплодисментами зустрічали Миколи Гаврилова, коли той вийшов з центрального входу суду вже без наручників.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *