Віталій Тарелкин: «Я завжди відстоюю інтереси Тернівки та тернівчан»

— Другого вересня 2020 року Дніпропетровська обласна державна адміністрація попередила жителів Павлограда, Синельникове, Тернівки та Першотравенська, що з 4 вересня буде припинена подача води. Можете прокоментувати цю ситуацію?

— Така інформація не піддається ніяким коментарям, тому що в таку спеку і в період розквіту короновіруса і карантинних обмежень по пандемії, як можно відключати цілі міста від подачі водопостачання? Хоч і сказано, що вона буде не відключена, а зменшена, але це власне одне і теж. Не знаю яким словом назвати такі дії, межі обурення немає. І найголовніше, що там вказана причина, яка звучить наступним чином: «за систематичну несплату за водопостачання міст». Я офіційно заявляю, що на сьогоднішній день, станом на 1 вересня 20202 року,  місто Тернівка в особі Тернівського комунального підприємства, як постачальника води для населення,  боргів перед державним підприємством «Дніпро — Західний Донбас» не має. Згідно з угодою, ми платимо за воду після її отримання відразу ж в наступному місяці — у серпні розрахувалися за липень. Станом на 1 вересня ми не винні водоводу «Дніпро — Західний Донбас» ні копійки.

Так, за минулі роки ми маємо борг перед водоводом, який, в свою чергу, має борги перед дніпровськими енергетичними мережами, але цей борг складався роками, а то й десятиліттями. Кажуть, за позику віддяка, але вирішувати таким чином питання повернення боргів не прийнятно. Позбавити  двісті тисяч людей в шахтарському регіоні без води – це злочин! Невже немає іншого, більш морального способу вирішити питання? Немає інших методів управління, інших способів вирішення цієї проблеми? Тим більше, наполягаючи на тому, що пряма відповідальність за борги населення лежить тільки на мерах міст. Тут пахне явно чимось політичним.

— Заступник голови Дніпропетровської ОДА Олександр Москаленко сказав, що у всьому винні «керівники міст-боржників, які повинні негайно втрутитися в ситуацію». На Вашу думку, чи дійсно це так?

— Я говорив і говорю, що у всьому завжди винен мер міста. Моє прізвище Тарелкін, я ніколи не боявся приймати на себе відповідальність, що б не говорили злостивці. Так, на сьогоднішній день Тернівка має борг перед державним підприємством «Дніпро — Західний Донбас» в розмірі 10 мільйонів гривень за минулі роки. Цей борг складався не один рік. З чого він складався?

Державне підприємство «Дніпро — Західний Донбас» систематично підвищував тариф на воду. Всі міста Західного Донбасу купують воду у державного підприємства, який періодично підвищує ціну одного кубометра  води, приводячи вартість до економічно обґрунтованої.  Затверджується підвищення на державному рівні — в національному комітеті регулювання цін. Зрозумійте, ми сьогодні заручники цін водоводу «Дніпро — Західний Донбас», заручники держави. Ми не маємо свого водозабору , не маємо достатніх запасів води.

Об’єктивна причина — борг є, але є ще інша об’єктивна причина — жителі міста Тернівка на сьогоднішній день винні комунальному підприємству 41 млн гривень, з них 14 мільйонів — за водопостачання.  Звертаюся сьогодні і до жителів Тернівки, і до обласної державної адміністрації, і до керівництва державного водоводу: ніхто не знімає відповідальності за борг, він є, борг великий. Не буду говорити про інші міста — Павлоград, Першотравенськ, Синельникове — у них борги ще більше. Але я вважаю, що є цивілізовані методи управління виробництвом, цивілізовані методи вирішення питаннь. Адже ми — місто і держава — це одне єдине ціле. Тернівка не перебуває у якійсь іншій державі, за кордоном. Ми одне ціле і повинні вирішувати всі біди спільно.

Сьогодні не вкладається ні копійки в модернізацію державного підприємства, реконструкцію обладнання, омолодження мереж водопостачання, які йдуть на 120 км. Тернівка не отримує в достатній кількості води, яка б змогла забезпечити всіх жителів безперебійною подачею води , бо мережі ДП «Дніпро- Західний Донбас» старі та зношені.

Гарячі голови в мережі Інтернет малюють різні схеми вирішення проблем — йти на мітинги, кого-то терзати … Але потрібно думати, що ситуація сьогодні напружена в політичному полі і жителів спеціально підбурюють, щоб викликати негатив і невдоволення. Я згоден, що жити без води неможливо, але я проти радикальних методів вирішення.

Не можна сподіватися на те, що якщо відключать воду на 2-3 дні, то всі боржники швиденько зберуться і погасять всі борги. Відбудеться просте невдоволення, образи, закриються сади, школи та підприємства, але, повірте, гроші відразу не з’являться і боржники не побіжать в каси платити. У багатьох просто немає коштів. Я вбачаю в цій ситуації виключно політичну ситуацію.

Як виробничник стверджую, що борги потрібно віддавати, але не провокаційними методами за рахунок відключення води, викручуванням рук. За помахом чарівної палички неможливо з кишені дістати гроші. Вихід завжди є, але вихід повинен бути цивілізованим і моральним.

Ми ж розуміємо, що сьогодні всі комунальні підприємства країни мають борги, населення заборгувало сотні мільярдів гривень комунальникам всіх рівнів. Ми ж це знаємо. Сьогодні ми поки не цінуємо працю комунальних працівників, але ситуація поступово поліпшується.

Я, Тарелкин, жодного разу не дав команду відключити людину від подачі води, тому що розумію, що є санітарні норми, що вода — це людське життя. І  якщо батьки не платять за воду, чому повинні страждати діти? Сьогодні в період пандемії елементарно помити руки треба кожній людині. Про це хтось думає чи ні?

— Віталію Вікторовичу, нещодавно міста Павлоград та Синельникове передали свої водоканали на утримання в область. На Вашу думку, це плюс чи мінус?

— Розумієте, що війна, по іншому я не назву, між водоканалами і водоводом «Дніпро — Західний Донбас» триває вже протягом років п’ятнадцяти. Завжди були перебої з водою. Але останнім часом водопостачання не витримує ніякої критики. Я просто назву цифри. Сьогодні місто має отримувати мінімум 250-270 кубічних метрів води на годину, по факту ми отримуємо 75 кубометрів. І тільки завдяки тому, що ми маємо свої резервуари, можемо якось виживати в цьому водному дефіциті. Чому нам не дають води в достатній кількості? Тому що все зношене, вимагає заміни, але державне підприємство не модернізує свої мережі, не оновлює своє обладнання, не робить ремонтів, заміни трубопроводів.

Особисто я не бачу ніякого толку від передачі водоканалів. Що зміниться? Населення стане краще платити? — Ні. Відразу почнеться модернізація? — Ні. Вода стане якісніша? — Ні. Сьогодні потрібно осучаснити державне підприємство, а не брати комунальні водоканали під своє керівництво.

Ми на місці розберемося самі. Тим більше, у нас немає окремо водоканалу, у нас єдине підприємство з надання всіх комунальних послуг. При ньому є ділянка, яка займається водопостачанням, водовідведенням, забезпеченням води і усуненням аварій. Локально, на місці, ми вирішуємо всі поточні питання без сторонньої допомоги.

Так, в місті є Робін Гуди і Чарівники», які «знають» як помахом чарівної палички вирішити всі проблеми в місті, але далі розмов і порожніх обіцянок у них не йде. А ось з чим вони добре справляються, так це підбурювання населення.

Так як же все-таки зважилася проблема з водою?

— Третього-четвертого вересня було проведено переговори з постачальниками електроенергії, які обслуговують водовід «Дніпро — Західний Донбас» і якому ДП винно близько 60 мільйонів гривень. Ми вирішили питання  боргів минулих років – провели реструктуризацію. Тому сподіваємося на розуміння обласної державної адміністрації, яка і дає команду перекривати воду. І на останок, хочу звернути увагу всіх жителів Тернівки на те, що місто робить все можливе, щоб подача води була достатньою і безперебійною. А всі ці водний ігрища — чистої води політика.

Офіційно заявляю, що завжди буду на стороні Тернівки. Я завжди відстоював, відстоюю і буду відстоювати інтереси тернівчан. У найскладніших ситуаціях я залишуся зі своїми городянами і впевнений, що всі складні питання ми вирішимо, незважаючи на підступи деяких політичних глашатаїв.

Альона Поддуєва

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *