Як в Тернівці пройшло свято 1-ого вересня?

В серпні, напередодні початку нового навчального року, в Тернівці відповідно до постанови головного санітарного лікаря України було прийнято рішення, що масових свят — першого дзвінка і урочистих лінійок — у школах цьогоріч не буде. Святкові уроки вирішили провести в кожному класі окремо. Як проходило 1 вересня у навчальних закладах нашого міста, ми вирішили подивитися на прикладі загальноосвітньої школи № 6. Ми завітали сюди на свято першого дзвоника, побували на уроці, поспілкувалися з директоркой школи Світланою Мацейлік, викладачами та учнями.

В школу пускали тільки дітей, які могли зайти у спеціально відведений вхід для кожного класу, причому тільки в масці, попередньо обробивши руки антисептиком. На головному вході дітей зустрічала медсестра, вчителі та директор школи. Батьків через карантинні вимоги до приміщення не пускали. А тих дітей, в тому числі і першокласників, які запізнилися, по кабінетах розводили вчителі. До речі, у дворі школи розташувалися кілька святкових фотозон, біля яких зі своїми дітьми могли сфотографуватися батьки. Всього в школі 20 класів.

«У серпні адміністрація школи розробила свій алгоритм дій на випадок виходу з карантину та зустрічі дітей у новому навчальному році. Ми розробили два напрямки роботи:  якщо ми будемо в зеленій зоні, а також  у жовтій або помаранчевій. Площа нашої школи дозволяє перебувати у приміщенні усім учням одночасно, тому ми займатимемось в одну зміну. При чому у нас залишаються вільні кабінети. Учні заходять у школу з 8.15 до 8.25, вчителі, які обов’язково проходять температурний скрінінг,  – з 8.00 до 8.10. При цьому медична сестра та вчителі контролюють і ведуть журнали,  в які  записують відомості про самопочуття кожного учня. І якщо у дитини виявлені якісь ознаки хвороби, її тимчасово переводять до ізолятору. Усе це прописано у відповідних документах. Але з власного досвіду можу сказати , що не зважаючи навіть на такі умови, усе буде добре. Тим більше, що діти нас надихають. Пандемія нам не страшна!» — зауважила директорка школи Світлана Василівна Мацейлік.

Так, святковий перший урок цікаво та нетрадиційно  пройшов у 11А класі. Вчителька української мови та літератури, класний керівник цього класу Тетяна Василівна Дірінг запропонувала майбутнім випускникам згадати, що вони вивчали у початковій школі, провела для них інтерактивну вікторину з питаннями на логіку і веселими загадками. Зокрема вчителька говорила зі старшокласниками на тему пандемії коронавірусу (правди та міфів) та дотримання карантинних правил та норм, у черговий раз розповіла їм, як захистити себе від вірусу.

«11 клас – це крок у доросле життя, крок до перших складних випробувань. Тому я прошу вас, враховуючи, який сьогодні день, написати на прапорцях, що  розкладені на ваших партах, ту першу,  найважливішу задачу, яку ви ставите перед собою на цей навчальний рік. Ви повинні знати, чого хочете, для того, щоб бути успішними і дійти до фіналу з перемогою», — звернулася до своїх учнів Тетяна Василівна.

Ці прапорці зі своїми думками випускники прикріпили на мапу України.

«Зважаючи на те, яку ви мету поставили перед собою першою, дуже пишаюся вами. Це говорить про те, що ви насправді виросли і з першого дня готові вирушати у доросле життя. Ваше життя буде таким же кольоровим, як ця мапа, таким же насиченим. Наврядчи хтось із вас знає, як складеться його життя. Але можна дуже сильно чогось хотіти і до цього прагнути, щодня  наполегливо працюючи над своєю мрією. Тому я всім від душі бажаю сил, удачі, радості на шляху до мрії», — підсумувала вчителька. Наприкінці уроку учні усі разом дали клятву одинадцятикласників.

«Останній для мене «перший дзвоник»  запам’ятався тим, що він був не таким, як усі попередні. Було дуже незвично. Але програма першого святкового уроку мені дуже сподобалася», — каже майбутня випускниця Анастасія Єфіменко.

«Сьогодні у мене було якесь переживання, усвідомлення того, що  йду на перший дзвоник останній раз і такого в моєму  житті вже ніколи не станеться. Усвідомлювати це сумно», — каже одинадцятикласник Данило Панасенко.

«Я стала класним керівником 11-А у п’ятому класі. Це було дуже зворушливо, і тепер мені не віриться, що так швидко промайнув час, Я дуже ними пишаюсь, тим, що за всі ці роки вони не втратили жаги до знань, смаку до життя. Їм завжди цікаві усі зміни в світі, вони добре навчаються. І я думаю, усі ті мрії та завдання, усе що вони для себе запланували, наприкінці навчального року обов’язково здійсниться  і запалає яскравими вогниками. Дуже вірю в їхній успіх. І ще хочу висловити щиру подяку своїм колегам,  тому  що мої учні цікаві і непрості. Кожен з моїх колег знаходить можливість зрозуміти, підтримати та допомогти моїм вихованцям. І особлива подяка батькам, бо протягом усього часу вони ніколи не залишалися осторонь, — розповіла зі сльозами на очах Тетяна Дірінг. – Перед 1 вересня мені спалося дуже неспокійно, бо дуже хвилююсь за своїх дітей. Тим більше, що це мій перший випуск».

Що стосується навчання в умовах пандемії та карантину…  Я впевнена, що умови та організація навчального процесу в нашій школі  наразі дають можливість створити безпечне  освітнє  середовище. Крім того, хочу відзначити, що наші діти сьогодні мають високу громадянську відповідальність. Тому переконана, що проблем з масковим режимом, дотриманням карантинних вимог та ставленням до свого здоров’я у нас не буде. Школа готова до нових  умов. Усі знають, куди звертатися і як діяти у разі необхідності. Єдине – дуже не хочеться, щоб ми знову повернулися до дистанційного навчання, яке має як  свої плюси, так і мінуси. Бо вчитель, спілкуючись із дитиною в інтернеті, не бачить її очей, її емоцій. Бажаємо усім успіхів у новому навчальному році та міцного здоров’я».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *