Мешканці Петропавлівщини та Першотравенська перекривали трасу у Павлограді

У суботу, 29 серпня, об 11.30 в Павлограді на селищі Полігон пройшла мирна акція протесту мешканців Петропавлівського, Межівського районів та Першотравенська. 35 чоловік, серед яких були учасники АТО, матері загиблих бійців, фермери, підприємці та шахтарі, вийшли з плакатами, українськими прапорами на пішохідний перехід по вул. Дніпровській біля автомобільного мосту та майже на годину перекрили рух автомобільного транспорту.

Причина протесту – постанова Верховної Ради України про приєднання цих районів та Першотравенська до Синельниковського району. Люди категорично проти цього і виступають за приєднання до Павлограду. Якщо їх приєднають до Синельниково, то їздити туди, як до районного центру, буде набагато довше, складніше та дорожче, аніж до Павлограду. Тим більше, що мешканці цих громад часто користуються медичними послугами лікувальних закладів саме в Павлограді (лікарні інтенсивного лікування, Пологового будинку, районної лікарні).

На плакатах були написи та гасла: «Хочемо бути почутими», «Ні Синельниково, так Павлограду!», «Першотравенськ проти приєднання до Синельниково», «Нас не чують!», «Ні депутатській байдужості!», «Діалогу немає!», «Миколаївська ОТГ проти приєднання до Синельниковського району» тощо.

 «Ми втомилися від свавілля влади. Порушується Конституція України, права людей. Не питаючи, нас приєднали до Синельниковського району. Але ми проти! Ми намагалися всіма законними способами завадити цьому – писали листи, подавали звернення в усі інстанції, зокрема Дніпропетровську обласну раду, Верховну Раду. Але нам не надали ніяких відповідей. Нас ігнорують. Ми вже робили дві акції протесту в своїх районах, але нас не почули. Тож, ми вирішили приїхати сюди, щоб ВР звернула на нас увагу. Тим більше, що в майбутньому ми хочемо і можемо стати однією громадою з Павлоградом, — каже фермер та активіст з Петропавлівки Олександр Бороданьов. – Хочемо вибачитися перед мешканцями Павлограда, водіями за те, що створили своїм протестом незручності. Але якщо ця постанова ВР пройде, то 80 тисяч мешканців трьох районів від цього відчутно постраждає. Немає ніяких ні соціальних, ні економічних умов для того, щоб нас приєднали до Синельниково. Податки і кошти, які ми туди будемо платити, наші райони не побачать. А якщо Синельниково не оплатить Павлограду за лікування наших людей – їх не приймуть? І наш район не має залізничного сполучення з Синельниковським, та  доріг теж немає – нічого не ремонтується. Для нас це питання вкрай важливе. І ми не збираємося зупинятися – будемо подавати судові позиви. А якщо потрібно, перекривати міжнародні і міжобласні траси».

Багато водіїв, що стояли у величезних заторах на обох боків дороги через перекриття руху, дуже обурювалися, бо поспішали на роботу чи везли продукти харчування, що швидко псуються, у магазини й супермаркети. Деякі з них навіть лаялися із мітингарями. Люди пропускали лише автобуси із шахтарями, які їхали на зміну, та машини швидкої медичної допомоги.

Тем не менш серйозних сутичок вдалося уникнути, завдяки працівникам Павлоградського відділу поліції, які охороняли правопорядок під час проведення акції протесту.

Ближче до кінця протестного заходу усі водії автівок почали одночасно сигналити, чи то таким чином підтримуючи мітингуючих, чи то вимагаючи їх пропустити і не заважати руху.

Каріна СОВА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *