В Тернівці відзначили День пам’яті захисників України

У суботу, 29 серпня, на бульварі Шахтарської слави, біля Дошки пошани Тернівки пройшли урочистості з нагоди Дня пам’яті захисників України. Саме в цей день згідно з Указом Президента з 2019 року в Україні офіційно відзначається День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цю дату обрано не випадково, бо саме 29 серпня 2014 року (у річницю Іловайська) на Сході країни загинуло найбільше наших воїнів: за офіційними даними, 366 українських військових і правоохоронців. Ще 429 були поранені, 128 потрапили в полон, а 158 вважаються зниклими безвісти.

В цей день ми згадуємо всіх, хто ціною власного життя захищав рідну землю у неоголошеній війні на сході України, схиляємо свої голови перед загиблими українцями — чиї імена вписані до історії й тими, чиїх імен ми не знаємо і досі. Ця війна є однією з найбільш драматичних сторінок в історії незалежної України.

До мешканців міста звернувся міський голова Тернівки Віталій Тарелкін: «Сьогодні, ми вшановуємо пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність нашої держави. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики,  увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак 23—24 серпня, після захόду значних сил противника  у тил українських військових, іловайське угрупування опинилося в оточенні.

29 серпня запропонований «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, адже загинуло чимало українських військових. Серед них і наші земляки: Власов Ігор Олександрович, Гречаний Олександр Васильович, Ременюк Сергій Сергійович.

Сьогодні, ми вшановуємо пам’ять, всіх воїнів,  для яких слова «честь» і «гідність» не були порожніми звуками, вони уособлюють для нас мужність, героїзм, дух бойового братерства та взаємодопомоги, вірність присязі та почуття обов’язку. Тож давайте вшануємо пам’ять наших земляків: Тарасова Дмитра,  Попова Олександра, Подорожнього Сергія, Жеребцова Володимира, Котова Олександра, Милосердова Володимира, Гречаного Олександра, Власова Ігоря, Ременюка Сергія.

В цей пам’ятний день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто не дочекався своїх близьких та рідних, і віддаємо шану всім учасникам бойових дій. Слава Героям України! Миру українській землі!».

Присутні вшанували пам’ять полеглих в Іловайську та на лінії фронту на сході України бійців хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіалу пам’яті.

Також бійці, волонтери та родини відвідали могили загиблих героїв.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *