Тернівчани стали переможцями та призерами XV пісенного фестивалю «Мелодії шахтарської душі»

Напередодні Дня незалежності України та Дня шахтаря в Павлограді проходив традиційний фестиваль шахтарської авторської та популярної пісні «Мелодії шахтарської душі», який цьогоріч вже у 15-ий раз зібрав понад 40 творчих учасників, авторів пісень та співаків зі всього Західнодонбаського регіону та й не тільки. Його організаторами традиційно були Павлоградська міська рада, ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»; Дніпропетровська територіальна організація профспілок працівників вугільної промисловості; відділ культури Павлоградської міської ради; КБУ «Міський культурно – дозвільницький центр». Девізом фестивалю став вислів «Ми разом!».

Через карантинні обмеження відбірковий тур цьогоріч проходив онлайн — конкурсанти надсилали журі відео зі своїми піснями. В цьому році для участі у фестивалі було подано 42 заявки та надіслано більше 50 відеозаписів з концертними виступами.

Церемонія нагородження та гала-концерт фестивалю проходили 21 серпня під відкритим небом у сквері ім. Шевченка, і як завжди відкрилися під звуки свого гімну «Мелодії шахтарської душі».

Виконавці найкращих номерів стали переможцями і отримали подарунки й нагороди під час гала-концерту. Відкривала концерт композиція у виконанні зразкового вокального ансамблю «Співочі мальви» і зразкового ансамблю танцю «Юність».

На головну сцену вийшли всі учасники фестивалю – мешканці Тернівки, Павлограда, Першотравенська, сіл Павлоградського, Юр’ївського, Петропавлівського районів та неокупованих територій Донецької області, зокрема Мирнограда, Покровська, Білецького, селища Новоекономічного, а також с. Велика Знам’янка Запорізької області.

Після урочистої церемонії відкриття учасники фестивалю співали аж до самого вечора.

Вони змагалися у наступних номінаціях: «Авторська пісня», «Вокальні ансамблі», «Ліга чемпіонів», «Солісти-вокалісти», «Прем’єр-ліга», «Пісні, присвячені рідному краю».

Переможців фестивалю і глядачів привітали міський голова Павлограда Анатолій Вершина, заступник гендиректора з адміністративної діяльності «ДТЕК Павлоградвугілля» Андрій Чернецький, депутат Верховної Ради України VII і VIII скликань, заслужений шахтар України Артур Мартовицький та члени журі.

Самі ж учасники та переможці фестивалю кажуть, що для них такий захід вже є традиційним, це привід знову зібратися усім разом та відпочити душею від важких буднів.
«У цьому фестивалі ми беремо участь вже увосьме та неодноразово ставали переможцями. Цей фестиваль сімейний, добрий та класний і став для нас вже рідним, бо тут наші знайомі та друзі. Ми раді, що в нашому регіоні є такий фестиваль, який популяризує шахтарську працю, наш край і проходить постійно, не дивлячись ні на що, — розповів тернівчанин Олександр Мусієнко. – Цьогоріч ми з сім’єю (творче об’єднання, тріо «Терноцвіт») брали участь у двох номінаціях. Наше тріо з піснею «Соловейко» посіло 2 місце у номінації «Вокальні ансамблі». А я переміг та посів 1 місце у номінації «Авторська пісня» з піснею «А я желаю», яка присвячена нашим шахтарям. Приємно, що з Тернівки цьогоріч було багато учасників, які теж стали переможцями і призерами. До речі, ми цьогоріч вперше з’їздили (на другий день після гала-концерту) на відпочинок учасників фестивалю у Орловщині – дуже сподобалося».

До речі, творче об’єднання «Терноцвіт» також стало одним із переможців минулорічного фестивалю завдяки своїй авторській пісні під назвою «Пісня про місто Тепла і Сонця». Цю пісню на фестивалі вони заспівали дуже душевно. Як розповів керівник «Терноцвіту» та співавтор пісні Олександр Мусієнко, вона – своєрідне зізнання у любові їхньому рідному місту Тернівка. Сьогодні цю пісню вважають неофіційним гімном міста, бо кілька років її співають на усіх міських заходах та урочистостях.

Отже, переможцями фестивалю стали:
У номінації «Солісти-вокалісти»:
I місце – Заєць Анна Володимирівна, м. Мирноград, Донецька обл.;
II місце – Кустинська Альона Олександрівна, с. Велика Знам’янка, Запорізька обл.;
III місце – Акімченко Максим, кер. Заєць Анна Володимирівна, м. Мирноград, Донецька обл.

У номінації «Вокальні ансамблі»:
I місце – Дует: Пронькін Владислав, Шевчук Катерина, кер. Мальцев Олександр Васильович, м. Тернівка;
II місце — Творче об’єднання «Терноцвіт», кер. Мусієнко Олександр Олександрович, м. Тернівка;
III місце – Група «Мелодія», кер. Логінова Марина Вікторівна, м. Павлоград.

У номінації «Авторська пісня»:
I місце – Мусієнко Олександр Олександрович, м. Тернівка;
II місце – Рок-гурт «Outlaw», кер. Соловйов Анатолій Вячеславович, м. Першотравенськ;
III місце — Павлов Сергій Вікторович, м. Павлоград;

Спеціальний приз у номінації «Пісні, присвячені рідному краю» отримало Вокальне тріо «Ластівка» (кер. Арішака Жанна Олександрівна) з м. Павлоград.
Переможницею у номінації «Прем’єр-ліга» стала Болтєнкова Софія (кер. Овчарук Марина Ойратівна) з м. Білицького Донецької обл., у номінації «Ліга Чемпіонів» — Народний аматорський колектив України «Весна» (кер. Кулешова Ганна Георгіївна) з Богданівської ОТГ Павлоградського району.
Спеціальний приз від «ДТЕК «Павлоградвугілля» отримав Малюкін Микола Пилипович з смт. Новоекономічного Покровського р-ну Донецької обл., спецприз від міського голови Павлограда – Стефанцова Алевтина (кер. Логінова Марина Вікторівна) з м. Павлограда, спецприз від Дніпропетровської територіальної організації профспілок працівників вугільної промисловості — Баранов Дмитро Сергійович з м. Тернівки.

Спеціальні призи від оргкомітету фестивалю отримали: Вінярчик Єлизавета (кер. Мальцев Олександр Васильович) з м. Тернівки; Мажаєва Ельвіра Вадимівна (кер. Сомик Тетяна Петрівна) з с. Чумаки Петропавлівського р-ну; Зразковий вокальний ансамбль «Співочі мальви» (кер. Логінова Марина) з м. Павлограда, а також інші учасники фестивалю.

Каріна Сова

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *