В Тернівці пройшла чергова сесія міської ради

В п’ятницю, 7 серпня, в Центрі дозвілля «Шахтар» з дотриманням усіх санітарних і карантинних норм пройшло засідання 57-ої сесії Тернівської міськради. По факту це остання сесія депутатів міськради VII скликання. На порядку денному було 30 питань та розділ «різне».

На початку засідання під час розгляду 1 питання депутат міськради Віталій Айзатулов відзвітував про депутатські запити, зокрема щодо проведення обстеження стану Тернівських очисних споруд та розроблення проекту землеустрою (оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під Тернівські очисні споруди та передачу  цих земель у комунальну власність міста).

«Ми отримали відповідь від Павлоградскої районної ради, що ці землі державної власності. Зараз ми направили листи до обласного відділення Дежгеокадастру. Відповіді поки що не отримали, але готуємо повторний пакет документів та будемо його направляти до обласного відділення», — відповіла депутату заступник міського голови Тернівки Лілія Крижановська.

Під час розгляду другого питання  заступник начальника Тернівського віділення поліції Павлоградского ВП ГУНП в Дніпропетровській області Сергій Гавриленко відзвітував про роботу відділення щодо профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території міста за перше півріччя поточного року.

«З початку року було зареєстровано 1958 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Кількість кримінальних правопорушень та інших подій, зареєстрованих до ЄРДР – 227. З них розслідувано 173 провадження (25- тяжкі та особливо тяжкі злочини). До суду направлено з обвинувальними актами 100 кримінальних проваджень, з них 17 – особливо тяжкі злочини, — повідомив Сергій Гавриленко. – Також проводились заходи щодо виявлення фактів незаконного обігу наркотиків. Цьогоріч у цій сфері виявлено 26 злочинів (з них 21 злочин – зберігання наркотичних засобів і 5  — збут). Також проводились заходи щодо виявлення місцезнаходження осіб, що скриваються від слідства».

З повним текстом звіту ви можете ознайомитись на сайті Інформаційно-ресурсного центру м. Тернівка (http://so.tern.gov.ua/).

Вислухавши звіт депутати обурились тим, що за словами заступника начальника Тернівського ВП, в місті з 13 встановлених по програмі «Безпечне місто» камер відеоспостереження наразі працює лише одна.

«Хоча вони протягом року постійно ремонтувалися. Ці камери вже морально застарілі і не відповідають вимогам сьогодення (немає функцій відеозапису, приближення/віддалення). Працює лише одна камера, яка направлена на шахту ім. Героїв Космосу», — каже Сергій Анатолійович.

«Якщо камери не працюють, чому ж ви тоді не звертаєтесь до депутатського корпусу з цією проблемою? Що ви особисто зробили для її вирішення?», — обурилась депутат Елеонора Меретова.

«На сьогодні існує обласна та Всеукраїнська програми на встановлення камер відеоспостереження нового покоління. І то, що було зроблено міською радою 9 років тому, в області – встановлення камер. Зараз вони вже морально застарілі. Потрібні інші, сучасні. На сьогодні є лист, направлений з обласного управління МВС на розгляд цих питань. Ми разом з поліцією готуємо програму щодо зонування міста та встановлення камер. І коли карантин закінчиться та життєдіяльність країни відновиться, а ми отримаємо  надходження в бюджет, то депутати, думаю, затвердять цю програму, і ми оголосимо тендер на закупівлю відеокамер», — зауважив міський голова Віталій Тарелкін.

В цілому депутати не зовсім задоволені роботою поліції у місті. Зокрема тим, що деякі тернівчани, що збувають наркотики, досі на волі і продовжують цим займатися. Також депутати жалілися на стихійну торгівлю продуктами харчування (рибою, м’ясом та іншим) по вул. Сергія Маркова.

«Чому в нашій поліції після приїзду міністра Арсена Авакова  і досі не укомплектований штат?», — запитав один з депутатів.

«Зараз йде реорганізація і до 22 серпня повинен бути новий штат. Але в ньому все одно не буде вистачати патрульних поліцейських – 7 чоловік. А для Тернівки це багато. Причина тому – немає бажаючих на цю вакансію», — каже Гавриленко.

Також розглядалося питання про «Бюджет міста на 2020 рік». Начальниця міського фінуправління Наталя Аносова повідомила, що наразі виконання бюджету складає 94,9% (- 4,3 млн грн — невиконання).

«Тернівка отримала ряд субвенцій з обласного та державного бюджету на забезпечення якісної середньої освіти за програмою «Нова українська школа», а саме на закупівлю засобів навчання та обладнання для початкової школи (524,5 тис. грн). Для отримання цією субвенції  потрібно спів фінансування з міського бюджету в сумі майже 225 тисяч. Другу субвенцію ми отримуємо на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (реконструкція спортмайданчика з улаштуванням гумового покриття у ЗОШ № 5) в сумі 2,509 млн грн. Та третю субвенцію з обласного бюджету – на медичне обслуговування осіб, що постраждали від чорнобильської катастрофи і віднесення їх до 1 категорії (таких осіб в Тернівці — 13) в сумі 9230 грн. За рахунок залишку освітньої субвенції планується передбачити 396 тисяч грн, в тому числі на придбання засобів навчання та обладнання (337 тис.) та придбання підручників (59 тис.)», — розповіла очільниця фінуправління.

Були розглянуті питання про внесення змін щодо кількох рішень Тернівської міськради, про затвердження фінплану КНП «Тернівська центральна лікарня», про поновлення договору оренди земельних ділянок, звіт про роботу виконавчого комітету ТМР за перше півріччя, заступників міського голови за 1 та 2 квартал поточного року тощо.

«Протягом І кварталу 2020 року проведена наступна робота:

 Координація діяльності в галузі будівництва, в вирішенні технічних питань по об’єктам:

«Будівництво водно-спортивного комплексу по вул. Харківська, 3б», «Будівництво  свердловини  підземних  вод з влаштуванням пункту очищення та роздачі питної води по вул. Перемоги (р-он ж.б. № 15-б по вул. Перемоги)»; «Капітальний ремонт дороги по вул. Кренкеля»; «Реконструкція дороги по вул. Престольна». Реалізація міських програм, організацію виконання яких покладено на заступника міського голови за напрямком діяльності: Екологічна програма міста Тернівка на період 2016-2020 роки; Програма реформування та розвитку ЖКГ м. Тернівка на 2015 – 2022 роки; Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Тернівка на 2020 рік. Розроблена та затверджена Програма приватизації об’єктів комунальної власності м. Тернівка на 2020 — 2022 роки та багато іншого», — розповів заступник міського голови Вадим Добровольский.

Він також розповів про роботу відділу ТЕБ та НС, благоустрій міста, роботу штабів, цивільний захист розподілення квартир – соціального житла тощо. Також перед депутатами за 2 квартал звітували заступники Віктор Гурський і Лілія Крижановська.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *