В Тернівці пройшов Відкритий кубок з бочча серед людей з обмеженими можливостями

Перший Відкритий кубок з бочча м. Тернівка для людей з обмеженими можливостями відбувся 21 липня на базі Центра дозвілля «Шахтар». Турнір проходив за підтримки відділу молоді та спорту Тернівської міської ради. В змаганнях взяли участь 7 інва-спортсменів — троє в класі ВС1-ВС2 і четверо в класі ВС4-ВС5. Для них – це один з найдоступніших та цікавих видів активного відпочинку та спорту.

Бочча – це гра з м’ячем, різновид боул-спорту. Це один з наймолодших видів спорту, який розвивається в Україні. Він родом з Італії. Вперше бочча з’явилася як спорт для реабілітації дітей з ДЦП, бо вона добре розвиває координацію рухів, мислення та силу людини. Пізніше, у 1984 році, цей вид спорту увійшов до переліку параолімпійських видів спорту. Суть гри полягає в тому, що кожна команда намагається кинути свої шість м’ячів якомога ближче до основного білого (джек).

Ініціатор проведення Відкритого кубку у Тернівці інва-спортсмен, учасник збірної команди з бочча Дніпропетровської області, член (резерву) збірної України, срібний призер Чемпіонату України з бочча в 2019 р. (в одиночних змаганнях), бронзовий призер Чемпіонату України в 2019 р. (в парних змаганнях), місцевий мешканець Іван Мельник.

«В Україні цей вид спорту почав набирати оберти з 2011 року. Національна збірна з бочча у 2017 та 2019 рр. приймали участь  у Чемпіонаті Європи з бочча. За цей період у Дніпропетровській області, було проведено три чемпіонати. У 2017 році у мене виникла ідея розвивати в нашому  місті цей рух. Мене підтримав відділ молоді та спорту і Регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». За три роки в місті пройшло кілька змагань з бочча серед людей з обмеженими можливостями. В них приймали участь  люди з інвалідністю, ДЦП, травмами хребта та спинного мозку, візочники і ходячі не тільки нашого міста та із інших міст — розповідає Іван Мельник – Раніше я сидів вдома, майже нікуди не виходив. А коли я став займатися боччею, моє життя повністю змінилося.

Я став активним, почав їздити на тренування, змагання, більше спілкуватися  із людьми. Тому я подумав, чому б не залучити до цього руху інших тернівчан, бо в Тернівці багато людей з інвалідністю (дітей та дорослих), які теж сидять вдома і нічим не займаються. Цей вид спорту протягом декількох років об’єднують дружніми стосунками інва-спортсменів не лише з нашого, а й з інших міст області та України. Це дає таким людям можливість, по-перше, бути повноцінною частиною суспільства, відчувати себе потрібним, а, по-друге, стати більш активними та життєрадісними, фізично розвиватися, підвищувати свою спортивну майстерність та навички. Всі наші спортсмени дуже задоволені. Вони спілкуються між собою, діляться враженнями, дають один одному поради».

Змагання проходили в теплій, дружній атмосфері. Емоції переповнювали всіх присутніх, бо ці змагання на влучність і концентрацію уваги. Гра вимагає винахідливості, кмітливості та вміння мислити. 3 кожним вдалим кидком учасники наближали свою команду до перемоги. Але як вони самі зізнаються, це не головне: адже всі отримали незабутні враження від зустрічі та невимушеного спілкування.

В результаті напруженої боротьби призові місця розподілились таким чином:

Клас ВС1-ВС2:
1 місце — Камінський Богдан (12 років);
2 місце — Цуприк Рінат (12 років);
3 місце — Яценко Вікторія (30+).

В класі ВС4-ВС5:
1 місце — Мельник Іван (29 років);
2 місце — Анненко Олег (40+);
3 місце — Бакіров Владислав (30 років);
4 місце – Рябчук Руслан (35+).

Переможці змагань отримали медалі від відділу молоді та спорту Тернівської міської ради та цінні подарунки від благодійників: Мельник Н.В. та Дикий П.І.

Збірна команда Тернівки з 7 учасників активно готується до Чемпіонату Дніпропетровської області з бочча, який проходитиме з 2 по 4 жовтня. Тернівчани мріють попасти у склад збірної команди області, щоб потім поїхати захищати честь Тернівки та Дніпропетровщини на Чемпіонаті України.

В планах на майбутнє цих небайдужих людей відкрити секції з тенісу, шахів та шашок, а ще – створити громадську організацію, яка об’єднає в Тернівці всіх людей з особливими потребами.

Тож побажаємо їм успіху та подолання усіх перешкод!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *