Через борги водоканалів за електрику мешканці Дніпропетровської області можуть лишитись без води і світла

 Борг водоканалів Дніпропетровської області за розподіл електроенергії становить 484 млн. гривень, що може стати причиною позбавлення споживачів водопостачання та електроенергії.

Про це заявив керівник Громадської спілки «Розумні електромережі України» Олександр Візір, повідомляє Liga.Net.

«В цій ситуації оператори систем розподілу електроенергії вимушені зупиняти надання послуги електророзподілу водоканалам. Це призводить до зупинки роботи насосів та водоводів. Тобто ті люди, які стабільно і регулярно оплачують послуги з водопостачання та водовідведення, можуть бути позбавлені цих послуг», — заявив керівник громадської спілки.

Експерт додав, що проблема водоканалів – не тільки в боргах.

За інформацією дніпропетровських ЗМІ, стосовно рівня втрат у водопроводах говорять, що, для прикладу, в Кам’янському міському водоканалі Дніпропетровської області рівень втрат води сягає 46%, при нормативі закладеному НКРЕКП в тарифі 29,1% . Що говорить про вкрай незадовільний технічний стан обладнання. А ще про те, що більша частина переданої води ніким не оплачується.
Аналогічна ситуація по більшості комунальних водоканалів Дніпропетровської області.
На думку Візіра, причинами такої критичної ситуації є: неефективність менеджменту водоканалів, ручне призначення мерами міст людей, що не здатні забезпечити ефективну роботу своїх підприємств, тарифне регулювання НКРЕКП, яке не відповідає вимогам ринку. 

На переконання експерта, для вирішення даної проблеми потрібно:

По-перше, Міністерство розвитку громад і територій та Кабмін мають запровадити рахунки зі спеціальним режимом використання водоканалами, які призначені для зарахування коштів за послуги з розподілу електроенергії. 

По-друге, необхідно «реанімувати» роботу та забезпечити належне виконання постанови Кабміну «Деякі питання постачання електричної енергії захищеним споживачам та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 27.12.2018 р. № 1209. Згідно з якою, водоканали або їх власники (міські та облради) мають надати ОСРам відповідні фінансові гарантії оплати вартості послуг розподілу електричної енергії. Виконання цієї постанови має проконтролювати Міністерство розвитку громад і територій.

По-третє, мерам міст і головам обладміністрацій потрібно «взятися за голову» і почати контролювати цю проблему на місцях поки не буде знайдено комплексного рішення.
Разом з тим Візір відзначив,  що в Дніпропетровській ОДА – звернули увагу на проблему водопостачання і вирішили взяти під своє безпосереднє керівництво всі проблемні водоканали області: Аульський водовод, Кам’янський, Павлоградский, «ДніпроЗахіднийДонбас», Кривбаспромводопостачання, КП Марганець-Водоканал.

«Це може дати неабияких позитивний ефект, оскільки, з однієї сторони ОСРи будуть мати фінансові гарантії розрахунків за надані послуги, а з іншого боку – комунальні підприємства та органи місцевого самоврядування будуть мати фінансові стимули для належного здійснення платіжної дисципліни», — зауважив експерт.

Нагадаємо, до реформи ринку електроенергії борги водоканалів за світло склали орієнтовно 3,8 млрд грн. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *