Ольга Лєснова: 30 років бездоганної роботи і звичайні людські цінності


Колектив називає її «наставницею», клієнти – «помічницею». Сама вона каже, що за час роботи стала і економістом, і бухгалтером, і психологом. У 19 років, після закінчення Дніпропетровського фінансового технікуму, корінна тернівчанка Ольга Лєснова прийшла на роботу в щойно утворену податкову інспекцію. І ось вже 30 років працює в одній державній структурі. За час роботи зробила кар’єру від  інспектора до заступника начальника інспекції.

Свої перші робочі дні з гумором згадує: «Мене відразу послали перевіряти одну із сільських рад району, сіла в автобус, їду, горда така – на перевірку. І тут сусід по сидінню каже: «Дівчинко, до школи їдеш? На шкільний автобус запізнилася?».

На зорі освіти податкової вся робота велася вручну, вся база – в паперовій картотеці. Столи й кабінети були завалені папками, паперами, бланками. Потрібна була гранична точність та акуратність. Із роками приходив досвід, професіоналізм. І тепер Ольга Семенівна навіть не уявляє, ким би змогла ще працювати.

Незважаючи на складність роботи, вона не втратила оптимізму та доброзичливості. Щира посмішка, почуття гумору і відкритість супроводжують її по життю. Вона дорожить своєю репутацією, тому ніколи не переступала через свої принципи: «Головне-бути порядною людиною і не важливо, на якій ти посади».

Тридцять років бездоганної роботи – такою сталістю можна тільки пишатися. «Я ніколи не була кар’єристкою, просто нормально працювала, виконувала поставлені завдання».

А ці завдання були складними. Переконати людей, що платити податки – це справа честі кожного громадянина, нелегко. Ольга Семенівна вважає, що будь-які зміни потрібно починати з себе. «Немає поганих і хороших законів, є закони, які треба виконувати», — вважає вона.

На питання, чи були у неї помилки за 30 років роботи в податковій чесно відповідає: «Були. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Головне вчасно зрозуміти і виправити. Навіть з найгіршої ситуації потрібно виносити уроки, які в подальшому допоможуть тобі».

— Через 30 років у податковій нажили собі ворогів?

— Ні. Податкова служба збирає податки не для себе, а до державної скарбниці. В Україні зрозумілі ставки, багато інформації, тому роль податківця консультативно-інформаційна, а не каральна. В школі я дуже любила геометрію, де вивчалися теореми й докази. Вони мені й зараз дуже допомагають у житті. Будь-яку людину в будь-якій ситуації я намагаюся переконати, навести аргументовані докази, відповісти на всі запитання, що виникли.

— Але все одно, «податковий інспектор» — навіть звучить якось страшнувато…

 — Працівник податкової — така ж людина, як і всі.  Ми і наші сім’ї також платимо податки, підкоряємося одним і тим самим законам.  Нічого лякаючого я в своїй роботі не бачу.  Ще з 947 року княгиня Ольга в Київській Русі почала стабільне стягнення податків, запровадивши так звані «положення» — адміністра­тивно-фінансові пункти для збору податків — тоді вони називалися «данина».  До речі, це була перша відома історикам реформа податкової системи в Україні.

 — Сьогодні в Україні активно просувається політика загального декларування доходів.  Ви її підтримуєте?  Або вважаєте, що декларації повинні подавати тільки чиновники?

— У більшості розвинених країн світу прийнято загальне декларування.  В цьому немає нічого страшного.  Свідомі громадяни — ті, хто має чесно отримані доходи, — не повинні ховатися.  Інша справа, що не завжди доходи бувають чесними.  Для цього і вводиться декларування.

 — Ольго Семенівно, відкрийте таємницю — в Тернівці багато мільйонерів?

 — Мільйонери є, але таємницю не відкрию, це конфіденційна інформація.  Плюс давайте не забувати: мільйонні обороти і мільйонні доходи — це різні поняття.

 — Вас постійно оточують цифри, розрахунки, формули.  Як Ви відпочиваєте?  Де проводите відпустку?

 — Вдома.  Люблю тишу і спокій.  Свою сім’ю — чоловіка і двох дорослих синів.  Я спокійна людина.  Мені подобається Тернівка — маленьке затишне місто, тому відпустка для мене — це дім.

 Анна Мірненко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *