Людина, яка за життя увійшла в легенду: до 120-річчя від дня народження Антуана Сент-Екзюпері

Книгу Антуана де Сента-Экзюпери «Маленький принц» знает, наверное, каждый человек на земле. Эта философская притча не может оставить равнодушным ни ребенка, ни взрослого.

Цього року 29 червня минає 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Экзюпері, автора знаменитої історії про маленького принца. В книгах французького автора, як і в житті, тісно переплітаються любов, ностальгія за дитинством та безліч інших почуттів і переживань, глибоких та особистих.

«Є тільки одна проблема, одна – єдина в світі – повернути людям духовний зміст, духовні турботи», – писав Екзюпері і жив цим «поверненням». Свою любов до людей письменник ніс обережно, немов запалену свічку, і світло від неї слугувало і продовжує служити для людства маяком у морі бездуховності. Мужній пілот, альтруїст за духом і чином.

Народився Антуан де Сент-Екзюпері 29 червня 1900 року в Ліоні. Після смерті батька виховувався матір’ю. Першу освіту в біографії Антуана Марі де Сент-Екзюпері було отримано в єзуїтській школі Ле-Мана. Після цього він студіював у швейцарському католицькому пансіоні. А наступною сходинкою освіти стало навчання в Школі витончених мистецтв Парижа.

Потім Антуан служив в армії, незабаром після якої він став пілотом. Повернувшись в Париж, зайнявся літературною діяльністю, але його твір не мали великого успіху. Тому Екзюпері довелося змінити ряд різноманітних професій. Потім же йому пощастило стати пілотом «Аеропосталі». А через кілька років наполегливої ​​праці Екзюпері став начальником аеропорту міста Вілья-Бенс. Наступний етап кар’єри Екзюпері настав в 1929 році, коли він став начальником відділення «Аеропосталі» в Буенос-Айресі.

До цікавих фактів біографії Екзюпері можна віднести його подальші захоплення і професії. Екзюпері був поштовим льотчиком, льотчиком-випробувачем, а також військовим льотчиком і кореспондентом. За участь льотчика у військових операціях під час Другої Світової війни був нагороджений «Військовим хрестом».

Потім Екзюпері емігрував в США, пізніше жив у Франції. Однією з найвідоміших літературних робіт в біографії Антуана де Сент-Екзюпері є книга «Маленький принц». Помер Екзюпері 31 липня 1944 року, коли його літак під час розвідувальної кампанії були збитий противником.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *