Плекаємо обдарованість: талант недостатньо знайти, його потрібно підтримувати та розвивати

Тернівка завжди відрізнялась від інших міст своєю спортивною, талановитою, розумною та обдарованою молоддю. І для того, щоб стимулювати своїх школярів до нових звершень, перемог і подальшого розвитку, міська влада Тернівки ще кілька років тому прийняла рішення про виплати, грошові премії та нагородження цінними подарунками за кошти міського бюджету юним тернівчанам, що стають переможцями спортивних змагань та творчих конкурсів, шкільних предметних олімпіад на обласному та всеукраїнському рівнях. Фінансове стимулювання учнів — хороша практика в Тернівці, і депутати, і представники відділу освіти в цьому питанні допомагають. До того ж, заробити власними знаннями та досягненнями свої гроші для школяра — це престижно. І таких школярів в Тернівці багато.

На останній сесії міської ради начальник міського відділу освіти Тернівки Володимир Ільчишин запропонував депутатам збільшити виплати з міського бюджету переможцям шкільних предметних олімпіад на обласному рівні: з 1 тис. до 2 тис. грн., — для переможців олімпіад, які посіли III місце; за II місце — з 2 тис. до 3 тис. грн.; за I місце — з 3 до 4 тис. грн. Його пропозицію депутати підтримали одноголосно.

«Четверо учнів шкіл Тернівки повинні були представляти наше місто на Всеукраїнських предметних олімпіадах, але, на жаль, через карантин, олімпіади були скасовані, — розповів Володимир Ільчишин. — Тим часом, на обласному рівні в цьому навчальному році у Тернівки 24 призера предметних олімпіад. Наші школярі вибороли 4 перших місця, 7 — других і 13 — третіх місць».

Так, наприклад, дев’ятикласниця, учениця Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Кіра Іщенко в цьому році завоювала I місце на обласній олімпіаді з біології, II місце — з екології і посіла два III місця з української мови та літератури і з історії. А її брат, одинадцятикласник Олександр Іщенко, став призером з двох предметів, посівши I місце в олімпіаді з екології та II місце з біології. Не складно порахувати, що разом сестра з братом тільки в цьому році заробили своїми знаннями близько 20 тисяч гривень. Але це далеко не всі їхні досягнення. Тож ми вирішили поспілкуватися з їхньою мамою, вчителькою фізики в школі №7 Наталією Іванівною Іщенко та розпитати у неї всі подробиці про дітей.

«Зараз Олександр навчається в одинадцятому класі. А вперше він переміг в обласній олімпіаді, коли був у восьмому класі, — розповідає Наталія Іщенко. — Це були олімпіади з фізики, астрономії (посів треті місця), біології (перше місце).

Взагалі, Саша дуже талановитий. З самого дитинства брав участь у всіх шкільних конкурсах, у тому числі інтерактивних. Йому було цікаво абсолютно все. Ми завжди його заохочували. Він дуже добре знає математику. Все почалося з біології, фізики та астрономії. Зараз все доступно в Інтернеті, плюс Саша має хорошу пам’ять, йому і з викладачами пощастило, у тому числі із вчителем біології. А ще наш дідусь – агроном. Сукупність всіх цих факторів, мабуть, і дала такий результат. Моєму синові точні, природничі науки даються краще, ніж, наприклад, мови. З цим важкувато. Також він рік навчався у Дніпропетровському фізико-математичному ліцеї. Його туди запросили на безкоштовне навчання поза конкурсом, як переможця олімпіади з астрономії. Потім він повернувся до нашої школи, — розповідає Наталія Іванівна. – До речі, не дивлячись на те, що я вчителька, я ніколи не змушувала Сашу та Кіру вчитися, робити уроки. Діти якось самі все робили, всім цікавились. А я їм у цьому завжди намагаюся допомогти. Кіра взагалі дуже самостійна, цілеспрямована, більш вимоглива до себе. А до того ж, у них з братом постійна конкуренція та азарт – обігнати один одного».

Вперше Кіра перемогла, коли навчалася у восьмому класі: в олімпіаді з біології (перше місце), в олімпіадах з української мови, історії посіла 3-ті місця. У цьому навчальному році дівчинка брала участь у міських олімпіадах з фізики та інших предметів, а також у Міжнародній онлайн-олімпіаді при Малій академії наук з природничих предметів (хімії, фізики та біології).

Олександр з Кірою намагаються брати участь не лише в олімпіадах, а й усіх можливих конкурсах.

«Ще в минулому році, коли Саша навчався у фізико-математичному ліцеї, він писав роботу МАН (Малої академії наук України, Дніпровське відділення) з біології на базі лабораторії Хіміко-технологічного університету в Дніпрі. Суть роботи – вирощування хлорели (хлорела — рід мікроскопічних одноклітинних зелених водоростей, має вигляд мікроскопічної нерухомої кульки від 2 до 10 мкм у діаметрі) у різних середовищах та умовах. Олександр сам розробив та зробив пристрій для дослідження середовища, в якому вирощується хлорела. Датчик з пристрою передає отриману і виміряну інформацію з параметрами (освітлення, температури та вологості) безпосередньо на смартфон за допомогою телеграмм-боту. З цим цікавим проєктом хлопець при захисті роботи в МАН посів третє місце. З цим пристроєм він мав їхати на Всеукраїнську олімпіаду з екології в м. Славута, але через карантин її скасували. А Кіра також мала їхати на Всеукраїнську олімпіаду з біології в м. Одеса, яку теж скасували», — розповідає Наталія Іщенко.

Але не дивлячись на все, діти отримали від всього цього купу задоволення та масу приємних бонусів. Тепер вони обоє отримуватимуть від Малої академії наук протягом 9-ти місяців стипендію, а також грошові премії від міста Тернівки.

«Нам приємно, що наш міський голова всебічно підтримує та стимулює обдарованих дітей. І кожного року вручає переможцям олімпіад премії. Так, за перемоги в олімпіадах Кіра та Саша у минулому році отримали виплати, на які купили собі новенькі телефони. На що витратять премії у цьому році, поки що не знають», — зауважує мама.

Що стосується хобі, то Олександр добре володіє комп’ютером та сам розробляє інтернет-сайти, мобільні додатки. Він гарно малює, в тому числі на комп’ютері та графічному планшеті, колись навіть ходив до художньої школи.  А Кіра займається музикою по класу гри на флейті. І в цьому році у неї випускний екзамен у музичній школі. Вони разом з ще одним маленьким шестирічним братиком Артемом влаштовують для батьків концерти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *