У Тернівці відбулося чергове засідання виконкому

У минулу середу, 20 травня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Тернівської міської ради.  На виконкомі прийнято 9 рішень, з них  3 згідно плану на 2020 рік, зокрема про роботу Тернівського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організацію та проведення Дня молоді, а також про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Тернівка.

Тернівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання потрапляння в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді. Сьогодні тут функціонують 3 спецформування: Служба соціальної підтримки сім’ї, Служба соціально-профілактичної роботи та Школа волонтерів.

Так, протягом минулого року, індивідуальними послугами Центру було охоплено 177 сімей, в яких виховується 305 дітей. Центром здійснено перевірку цільового використання державної соціальної допомоги при народженні дитини у 91 сім’ї, здійснювався соціальний супровід 11 сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають під опікою. Під супроводженням перебувало і 3 дитячих будинки сімейного типу, 5 прийомних сімей. Як зазначила директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у грудні 2019 року в нашому місті рішенням виконавчого комітету була утворена одна прийомна сім’я (влаштовано 2 дітей). З метою підвищення виховного потенціалу та запобігання емоційному вигоранню проводились  4 засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів. Протягом 2019 року Центр провів безліч різноманітних соціальних заходів, зокрема тренінгові заняття з різними категоріями сімей з проблем формування особистості та всебічного розвитку дітей, міські соціальні акції, тощо.

Під час розгляду другого питання був затверджений склад робочої групи щодо проведення Дня молоді в Тернівці та перелік заходів, які відбуватимуться у місті до цього свята (цьогоріч День молоді в Україні святкуватимуть 28 червня).

Як зазначила начальник відділу у справах молоді та спорту всі заплановані заходи буду проводитися з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні та обмежень встановлених постановами КМУ.

Зокрема, у краєзнавчому музеї протягом усього червня відбудеться віртуальна експрес-подорож «Парад країн Європи» та працюватиме інформаційний стенд «Історико-культурна спадщина: створюємо та зберігаємо разом» і фотовиставка «Тернівка очима тернівчан»; в Парку культури та відпочинку проходитимуть молодіжна тусовка, конкурси, ігри, майстер-класи, показові виступи, фестиваль  фарб  холі , «Пінна вечірка», працюватимуть фотовиставка  та фотозона тощо.  Тернівський професійний гірничий ліцей планує проводити спортивно-розважальне свято «В здоровому тілі — здоровий дух професіонала» та конкурс малюнків на асфальті. Спортсмени  КПНЗ «ДЮСШ «ТЕМП» м. Тернівка» проведуть Відкриту першість з футболу та Турнір з боксу серед вихованців відділення боксу. На площі ім. Т.Г. Шевченка відбудеться святковий музичний концерт за участю творчих колективів міста, а на пляжі р.Самара відбудеться Відкрита першість КПНЗ «ДЮСШ «ТЕМП» м. Тернівка» з пляжного волейболу. Також безліч заходів планує провести молодіжний центр.

Під час засідання виконкому був заслуханий звіт про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Тернівка». Так, протягом 2019 року відділеннями терцентру були надані соціальні послуги майже тисячі тернівчанам.

Допомога надавалася трьома відділеннями територіального центру:

— відділенням соціальної допомоги вдома одиноким та одиноко проживаючим громадянам похилого віку, інвалідам, які не в змозі самостійно себе обслуговувати і потребують стороннього догляду (14 соціальних робітників не менше 2-х разів на тиждень відвідують підопічних — доставляють їм продукти, готують обід, прибирають, перуть, прасують, оплачують рахунки, оформляють субсидію та інше;

— відділенням  денного перебування — соціальна адаптаціядля непрацездатних людей похилого віку, ветеранів, інвалідів та інвалідів з дитинства. У відділенні працювали гуртки: спілкування за інтересами (літературно-поетичні години); гуртки рукоділля, співу; інформування по соціальним питанням; комп’ютерної грамотності; перегляд фільмів та розважальних передач;

— відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги здійснює обслуговування громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2019 року допомогу отримали 623 особи. Грошову допомогу з місцевого бюджету на суму 194, 1 тис. грн отримали 343 особи – ветерани, діти та інваліди війни, чорнобильці та інші. До дня людини похилого віку,  до дня людини з інвалідністю, та до новорічних свят була надана натуральна допомога. Протягом року допомогу продуктами харчування надавала християнська церква «Іоанна Богослова». За підтримки міського голови відвідувачі  денного відділення до новорічних свят  отримали солодкі подарунки.

Також, в територіальному центрі працює пункт прокату засобів реабілітації (інвалідні візочки, ходунки, милиці) для потребуючих громадян міста, яким не встановлено групу інвалідності. А ще у відділенні створено банк одягу.

Організаційно-інформаційний відділ

виконавчого комітету Тернівської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *