Чарівна казка вишиванки: Тернівка відсвяткувала День вишиванки яскравим флешмобом у мережіНаша країна 21 травня відсвяткувала незвичайне свято День вишиванки. Це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Вишиванка справжній генетичний код української нації. З кожним роком День вишиванки набуває більшу популярність та розповсюдженість серед людей різних верст населення.


Не зважаючи на карантин свято вишиванки в Тернівці святкували дорослі та малі, та майже в усіх установах. А саме патріотичним флешмобом (челенджем) в режимі онлайн «Вишиванка – код нації», який ініціював Центр дозвілля «Шахтар», виклавши на своїй сторінці у Фейсбуці відеозаклик з хейштегами #вишиванкатернівка, #вишиванкакоднації.

Вийшло дуже яскраво та колоритно!

Хтось в соцмережах розміщував власні фото у вишиванках, хтось прикрашав робочі місця, а хтось виставляв світлини робот по вишивці своїх бабусь, а хтось нагадав про торішні флешмоби, виставляючи архіви святкування Дня вишиванки.


В цей святковий день свято вишиванки завітало й до Тернівської дитячої бібліотеки, де було оформлено виставку-інсталяцію «Чарівна казка вишиванки». На виставці представлено книги, які присвячені українській вишивці та народним традиціям. Експозицію гармонічно доповнювали вишиті рушники та сорочки.

«Вишиванка — це історія і культура українського народу. Все в цій, здавалося б, простій сорочці цінувалося: техніка виконання, тканина, колір і візерунок всьому надавалося особливе, і навіть сакральне, значення. Згідно з цими ознаками можна було визначити походження і статус власника, а також його матеріальний добробут. Вишиванка — це розмовна назва української вишитої сорочки. Вони вишивалися для різних випадків. Були сорочки та повсякденні, і святкові, і пожнивні. Але особливе місце займала весільна вишиванка. Вона одягалася всього лише один раз за все життя, а потім ховалася в скриню і повинна була зберігатися, як би захищаючи сім’ю від негараздів», — розповіла Юлія Семенова, заступниця директорки КЗ «ТМЦБС».


До свята долучився Тернівський міський краєзнавчий музей, в якому пройшла онлайн виставка талановитих майстринь Тернівки.


«Вишиванка — наша національна святиня. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як неоціненну реліквію. Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби. Наше місто має багато творчих, талановитих майстрів, які займаються вишивкою, пишаємося ними», розповіла Ірина Чуйко, директорка краєзнавчого музею.


До відома: Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.
Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.


Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.


Відділ культури
Тернівської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *