Безфосфатні засоби для догляду за домом: наскільки вони ефективні?

Безфосфатна побутова хімія для багатьох поки що залишається екзотикою. Традиційні засоби вважають більш звичними, ефективними й вигідними. Та чи так це насправді і, може бути, настав час уважніше придивитися до екотоварів і частково змінити свої звички?

Різниця в складі

Головна відмінність екозасобів для прибирання — у складі. Вони не містять фосфатів, фталатів, фенолів та інших особливо небезпечних компонентів. Замість цього для розчинення забруднень використовуються відомі натуральні речовини: сода, оцет, мінеральні солі, лимонна кислота, органічне мило. Приємний натуральний аромат створюють ефірні масла та інші безпечні ароматизатори.

Чому це так важливо? Тому що важко уявити людину в XXI столітті, яка миє посуд содою або полірує вікна оцтом. Спеціальні засоби набагато зручніші. Водночас мило та інші синтетичні речовини важко змиваються, лишаються на поверхні посуду й потім потрапляють всередину організму разом з їжею.

Синтетичні засоби для прибирання містять фосфати, хлор, фталати, ПАР, феноли, які згубно впливають на навколишнє середовище і здоров’я. Ми цього не відчуваємо, тому що отримуємо безпечну дозу. Але накопичуючись в організмі, вони здатні нашкодити.

Наскільки ефективні безфосфатні засоби?

У Європі ринок екологічно безпечної побутової хімії почав якісно розвиватися ще з 1980-х років. З того часу бренди серйозно удосконалили технології та формули. Тому зараз ця продукція за ефективністю нічим не поступається синтетичним аналогам.

Кому підійдуть?

Це найкращий вибір для сімей, в яких є маленькі діти або тільки очікується поповнення. А також тих, хто хоче подбати про близьких і своє здоров’я, чотириногих друзів і планету в цілому.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *